Вечір пам'яті Стуса, Литвина та Тихого
Вечір пам'яті Стуса, Литвина та Тихого 5 канал

Замордовані в радянських таборах: у Києві влаштували вечір пам'яті Стуса, Тихого та Литвина

Поет та правозахисник Юрій Литвин відсидів у неволі 22 роки, донецький педагог Олекса Тихий – 17 років, знаменитий поет-шістдесятник Василь Стус – 12 років

Творчий вечір пам'яті українських політв'язнів, замордованих в радянських таборах – Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина – влаштували у Києві. 28 років тому їхні домовини привезли з Уралу і перепоховали на Байковому кладовищі в Києві. Тоді на жалобну церемонію прийшли понад 15 тис. людей.

"Ми пливли фактично, ми йшли тим морем, тим потоком, ми йшли від Софійської площі на Байкове того лютого морозу – і кожен із нас відчував якусь причетність до чогось небувалого в його житті. Уже останніми роками я чую, коли говорять, що це фактично був перший Майдан, коли вийшла така кількість людей", – згадує актриса Галина Стефанова.

Досі достеменно не відома ані дата, ані причина смерті українських дисидентів – радянські закони навіть не дозволяли забирати тіла в'язнів, допоки не мине термін ув'язнення. Поет та правозахисник Юрій Литвин відсидів у неволі 22 роки, донецький педагог Олекса Тихий 17 років, знаменитий поет-шістдесятник Василь Стус – 12 років. У Національному центрі імені Леся Курбаса надвечір неділі, 19 листопада, вшановували пам'ять цитатами та піснями на їхні вірші, а також спогадами свідків перепоховання.

"Треба ходити на могили, тому що це спілкування. Спілкування не просто з пам'яттю, а спілкування з тою енергією, яка назавжди залишається", – впевнена директор Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса Неллі Корнієнко.

Дивіться також фотогалерею:

У Києві вшанували пам'ять жертв політичних репресій – фото

День пам'яті жертв політичних репресій
/
День пам'яті жертв політичних репресій
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Театр абсурду: Шеремета коментує польський "чорний список"
Наступний матеріал
Чи можна захистити енергосистеми України від кібератак – "ЕнергоНЕзалежність"
Loading...