Василь Шкляр
Василь Шкляр 5 канал

Яблуку ніде впасти між гостей: як презентували новий повстанський роман Шкляра "Троща"

Саме слово "троща" – дуже символічне. Так на Тернопільщині називають очерет. А з іншого боку – це трагедія багатьох, дуже багатьох людських доль

У столичному "Будинку кіно" презентували новий повстанський роман Василя Шкляра "Троща". Це роман про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу як і раніше. Допоки глядачі на презентації, з автором встигла поспілкуватися кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

"Батько українського бестселера" – а саме так називають Василя Шкляра – презентує свій новий роман з циклу про україно-російську війну в залі "Будинку кіно". У приміщенні яблуку ніде впасти, бо ж прийшли декілька сотень поціновувачів таланту письменника.

У новому творі Шкляра йдеться про найтяжчі роки підпілля Української Повстанської Армії. За сюжетом, у 1947 році на Тернопільщині, у плавнях переховувалися упівці, але через зраду одного з побратимів на них нападають більшовики. Після повного розгрому головний герой, який вже відбув свою збройну боротьбу, відсидів стандартних 25 років, повертається із заслання в Україну. Але не на малу Батьківщину, а на схід – бо на Галичину повертатися заборонено. А там на нього чекають шокуючі відомості про побратима…

"Цей роман насамперед – про перемогу, про перемогу людини над собою, над обставинами. Адже в неймовірно складних умовах доводилося боротися, коли ворог переважав чисельно, ворог був надзвичайно підступним. У наші лави було вкорінено багато ворожої агентури. І вже не знав, хто свій, хто чужий, підозра падала на всіх. Через те цей роман ще й про зраду. Зраду, яку не можна виправдати, але можна зрозуміти", – розповів сам автор.

А от фронтмен гурту "KOZAK SYSTEM" Іван Леньо був одним із перших "рецензентів" твору: "Мені цей роман Василь скинув в електронному вигляді. Я був одним з перших, хто читав, так би мовити, "рукопис". Вразила мене книга так, що я передзвонив Василеві, багато йому наговорив хорошого… І до сьогодні вважаю одним із знакових романів – саме "Трощу".

Саме слово "троща" є дуже символічним. Так на Тернопільщині називають очерет. А з іншого боку – це трагедія багатьох, дуже багатьох людських доль. Шкляр досить довго шукав таку універсальну історію, а знайшов після розмови із своїм добрим другом:

"Я передав дух свого старшого товариша, близького, Мирослава Симчича ("Кривоноса"). Сотенного УПА. До речі, лише вчора його було реабілітовано. Я думаю, що через півтора місяця, коли ми відзначатимемо його 96-ліття, він отримає справедливе звання Героя України".

Напередодні презентації Василь Шкляр пообіцяв усім читачам обійми, селфі та автографи. Судячи з велетенської аудиторії – робитиме він це до ночі.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Марина Порошенко у Торонто презентувала проект "Книга Миру"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ДБР може ефективно запрацювати лише наступного року – експерт
Наступний матеріал
Жителі цілого міста Одещини залишилися без води та опалення
Loading...