Лампадки та квіти у пам'ятника Лесю Курбасу
Лампадки та квіти у пам'ятника Лесю Курбасу 5 канал

На згадку 1111 розстріляних: у Києві провели панахиду за жертвами Соловецького етапу

Пізніше історики назвуть це наймасовішою чисткою суспільства

Лампадки та квіти сьогодні несли до пам'ятника Лесю Курбасу у столиці – на згадку жертв Соловецького етапу, передає "5 канал".

У 1937 році – 27 жовтня, 1-го, 2-го, 3-го та 4-го листопада – в урочищі Сандармох на півдні Карелії були розстріляні 1111 в'язнів Соловецької тюрми особливого призначення. Пізніше історики назвуть це наймасовішою чисткою суспільства. Серед розстріляних було мало не сім сотень українців.

Серед них – професор Микола Зеров, творець театру "Березіль" Лесь Курбас, драматург Микола Куліш та багато інших неугодних радянській владі. Про місце загибелі стало відомо лише у 1997 році завдяки карельському історику Юрію Дмитрієву – тоді він одним з перших оприлюднив прізвища жертв політ-терору, а нині сам став жертвою політики Кремля – у грудні 2016 році Дмитрієва було затримано. Нині він перебуває у СІЗО. Громадські активісти вважають, що справа фальсифікована та політично мотивована.

Як зазначив голова Всеукраїнської спілки офіцерів Євген Лупаков: "Жодна могила до сьогоднішнього дня чітко не визначена. Хоча, коли вони були віднайдені, значна частина з них була позначена. І, до речі, хрест український, найкращий, найбільший, убієнним синам України – там".

Дивіться також фотогалерею:

У Києві вшанували пам'ять жертв політичних репресій – фото

День пам'яті жертв політичних репресій
/
День пам'яті жертв політичних репресій
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ситник: Працювати у антикорупційному суді не буде багато бажаючих
Наступний матеріал
НАБУ перевіряє виграш Ляшка
Loading...