Івана Купала – одне із стародавніх і містичних слов'янських свят – відзначили напередодні, 8 липня, у парку Київська Русь, що в селі Копачів. Там, відповідно до всіх старовинних звичаїв та обрядів, – дівчата та парубки співали пісень, плели традиційні вінки та шукали квітку папороті.
"Кожна дівчина, яка плете вінок, вона вкладає туди якість свої найкращі побажання, якісь свої мрії на здійснення, на кохання", – пояснює одна із учасниць дійства Ганна Сухомлин.
З вінками дівчата збиралися на березі тамтешнього озера, де і розпочалося свято Івана Купала. Проте спочатку – тільки для жінок.
Дівчата прийшли до озера, коли на годиннику було вже майже поночі. Із готовими вінками з ромашок, звіробою, полину та материнки. Пускали на воду за стародавнім звичаєм. Кажуть, що вінок припливе до берега майбутнього нареченого.
Хто не захотів пускати вінок – залишився на головній площі селища. Водили танок, запалювали багаття та готувалися до основної частини дійства – пошуку цвіту папороті. За легендами, вона розквітає лише найкоротшої ночі на Івана Купала.
Як каже учасник дійства Олександр Андрієнко, за легендами, на свято Купала на землю сходить вогонь, завдяки якому й відбувається купальська містика.
Щоби вшанувати українські традиції, до парку Київська Русь приїздить чимало відвідувачів. Усі в очікуванні магічного дійства, відтворення стародавніх ритуалів, пісень до світанку та майбутнього кохання, яке принесе свято Купала.
До парку Київська Русь, у Копачів, запрошують не лише пошукати цвіт папороті, а й покататися верхи, дізнатися про стародавні традиції і навіть залишитися на ніч.
Валерія Павленко, Олександр Петровський, "5 Канал"
Дивіться аткож:
Красуні, їжа та вогонь: на Одещині із колоритом відзначили Івана Купала – ФОТО






















