Ранкова служба у храмах столиці на Водохреще розпочинається традиційно – з освячення води.
Вважається, що освячена цього дня вода набуває цілющих властивостей та зберігає їх упродовж всього року. Ті, хто зранку прийшов до Свято-Михайлівського собору, кажуть: святять і собі, і близьким.
"Я не набираю так, щоб купатися, приймати ванну, мити машину, а набираю по потребі. Це два літри води собі і батькам", – каже одна з учасниць святкувань.
"Морози і свята вода хай змиють зло, і буде тільки добро і світло. Це – найголовніша традиція", – додає ще одна вітрянка.
- Купання в ополонці
Уже після візиту до храму – зимове купання в ополонках. По обіді у столичному Гідропарку засніжило. За народними прикметами, це віщує гарні врожаї.
Ще одна традиція на Водохреще – пірнати у воду. Заходити радять поволі, вже у воді слід повернутися обличчям до берега, перехрестившись, тричі пірнути.
Киянина Тараса пірнати на Водохреще уперше змусили друзі. Майбутній морж жартує: якщо зможе побороти холод у крижаній воді, називатиме себе не інакше, як супергероєм.
У крижану воду чоловік заходить поволі, тричі пірнає та хутко вибігає. Наступного року, каже, неодмінно спробує ще. "Крутяк!" – лаконічно ділиться враженнями.
А от досвідчені моржі пірнають без зайвих вагань. Поки син знімає на відео, батько й перехреститися встиг, і у воду зануритися. А малого долучатиме, коли той підросте.
Так пірнали, що аж капці погубили у воді близнюки Данило та Олег. На мить зайшли у воду – і вже прожогом кидаються на берег обтиратися рушниками. Перша спроба моржування малечу не вразила.
Безпеку киян на водоймах міста пильнують рятувальники та медики. Надзвичайних випадків упродовж дня не було. А "моржам" перед зимовим купанням радять спершу проконсультуватися в лікарів та загартуватися. А вже після святкових водних процедур – замість алкоголю – зігріватися тільки гарячим чаєм.
Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"
З криками, зойками та шаленим "ура" потім: як у Києві в ополонку пірнали – ФОТО