Мости
Мости 5 канал

"Втомлені" мости у Києві: чи є загроза обвалу та що показало обстеження шляхопроводів

Читайте по-русски
З майже двох сотень мостів Києва – 75 у передаварійному стані

Столичні мости та шляхопроводи втомлюються. І з кожним роком дедалі більше. Втоми їм додає волога, яка накопичується всередині бетону та руйнує його. А ще – перевантажені фури, які тисячами їздять вулицями Києва. Після останніх інцидентів міський голова вирішив додатково обстежити споруди. 

Схожих мостів у столиці десятки. Ледь не кожен з них будували у минулому столітті. Капітального ремонту конструкції не бачили від початку експлуатації. І це почало даватися взнаки. Споруди лущаться ззовні. І є небезпека, що хтось постраждає від бетонних уламків.

Аварійність мостів часто залежить від стану бетону. Від вологи він поступово пошкоджується, пояснює аварійна бригада. І починає падати.

"Зруйнований бетон треба прибрати. Потім, після того, – обробляємо, у нас є спеціальний антикорозійний розчин – так тимчасово ми запобігаємо подальшому руйнуванню", – пояснює майстриня аварійної бригади Ганна Замкова.

Після чергового обвалу бетону на Дегтярівській – місцева влада доручила додатково обстежити шляхопроводи. З майже двох сотень мостів Києва – 75 у передаварійному стані, зазначили у КМДА.

Мости
Мости5 канал

За обстеження та демонтаж взявся "Київавтодор". Та коментувати "5 каналу" на камеру – відмовилися. Надіслали листа. В ньому вказали лише дедлайн робіт.

"Обстеження мостів та шляхопроводів заплановано виконати протягом 2020 року на 33 спорудах відповідно від їх експлуатаційного стану та віку", – написав "Київавтодор".

Натомість про мости радо говорили в "Інституті міста".

Мости
Мости5 канал

"Якби міст дійсно був в аварійному стані, а це навіть відчувається, якщо ви стоїте, – машини йдуть, а міст хитається, це можна визначити, то такий міст давно б закрили", – заспокоює директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Та все ж навантаження мостів слід контролювати.

"Фури величезні, їх перевантажують хазяї. Ось цих вагів, щоб контролювати вагу, недостатньо. І от якщо така фура потрапляє в Київ, то звісно, це негативно відбивається на стані таких мостів. Це для них перегруз", – пояснює Олександр Сергієнко.

Мости
Мости5 канал

У столиці діє обмеження на в'їзд великогабаритного транспорту. Та попри заборону вантажівки продовжують колесити містом, руйнуючи мости та дороги власною вагою.

Валерія Павленко, Василь Кобець, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"5 канал" змінює програмну концепцію та оновлює формат мовлення
Наступний матеріал
На Львівщині поліцейські розшукують особливо небезпечного зловмисника з Харківщини – подробиці (оновлено)
Loading...
У Києві на одному з мостів частково обмежать рух транспорту

У Києві на одному з мостів частково обмежать рух транспорту

"Трансформери" від "Київавтодору": чим у столиці прибиратимуть сніг на вулицях

"Трансформери" від "Київавтодору": чим у столиці прибиратимуть сніг на вулицях

Ремонт і розбудова доріг та мостів у столиці – де чекати заторів, розповідає "Київавтодор" (відео)

Ремонт і розбудова доріг та мостів у столиці – де чекати заторів, розповідає "Київавтодор" (відео)