Загиблих учасників Революції Гідності вшанували у столиці. Біля храму на Алеї Героїв Небесної Сотні провели спільну молитву за Україну та поклали квіти. Приїздив туди і Президент Володимир Зеленський. Як ушановували Героїв – бачила журналістка "5 каналу" Аліна Бурцева.
Ранок Дня Гідності та Свободи. На Алею Героїв Небесної Сотні збираються родичі загиблих майданівців та небайдужі. Близько 10-ї ранку приїздить Президент.
Навколо охорона. До глави держави не підпускають журналістів та тих, хто прийшов на вшанування. Володимир Зеленський під вигуки "Ганьба зрадникам" сідає в авто.
Після цього учасники заходу гуртуються біля Меморіалу загиблим героям.
Від ранку в День гідності та свободи понад сотня людей зібралася на спільну молитву. З квітами прийшли до храму на Алеї Героїв Небесної Сотні.
Серед тих, хто прийшов покласти квіти, і Наталя – дружина Героя Небесної Сотні Володимира Бойківа. Її чоловік загинув на Майдані у ніч на 19 лютого 14-го року. Жінка розповідає: сюди ходить майже щодня.
"Для нас дуже важливо пам'ятати про їхню жертовність, про їх подвиг. Ми втратили батька і сина. Це трагедія для нашої родини, звичайно, але ми віримо, що його смерть недаремна, що Революція все-таки зробила свою справу. Ми змінилися, змінилися люди", – каже дружина героя Небесної Сотні Володимира Бойківа Наталія.
Прийшов сюди і Юлій. У часи Майдану вночі працював на роботі, а вдень – волонтерив: привозив їжу та речі.
"Ці люди гинули за нас, за Україну. Ми таке не маємо забувати. Ми маємо відстоювати їxню справу і відстоювати свою незалежність і права одне одного", – каже учасник революції Юлій Камишніков.
Квіти принесла киянка Тетяна. До меморіалу ходить у пам'ятні дати.
"Мені навіть страшно представити, що могло би статися, якби не подвиг цих людей, здійснений ними, шо було б з нами, нашою Україною бути. Чи загалі б була Україна. Вклонюсь, помолюсь за наших загиблих. Для мене це важливо", – розповіла киянка Тетяна Філімончук.
"Цей день вшановує боротьбу України навіть сьогодні. За власну територію, за власну традиції, за культуру. І саме тому ми згадуємо і Героїв Небесної Сотні, і активістів Майдану, і поранених на Майдані. А також воїнів, які захищають на сході України. Це день, який об'єднує суспільство", – розповів гендиректор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Аліна Бурцева, Олексій Іванченков, "5 канал"
Нагадаємо, сьогодні – День Гідності та Свободи. Державне свято, приурочене до річниці початку Помаранчевої революції і Революції Гідності, які в різні роки суттєво вплинули на перебіг політичних подій в Україні.