5 канал

У військовому ліцеї ім. Богуна вже вирішили, чий пам'ятник замінить Суворова перед закладом

На думку істориків, Суворов аж ніяк не був причетний до України, очолював каральні військові операції та придушував козацьке повстання

Пам'ятник російському полководцю Олександру Суворову прибрали з подвір'я Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Монумент простояв на цьому місці майже півстоліття. Рішення про його демонтаж ухвалили у Міністерстві культури. Керівництво військового ліцею цю ініціативу підтримало. Про те, що буде на місці пам'ятника Суворову, – дізнавався Мирослав Солонар.

Український генерал-майор Ігор Гордійчук із балкона військового ліцею спостерігає за демонтажем монумента російському полководцеві. Про те, що тут стояв пам'ятник Суворову, зараз нагадує тільки постамент.

Дискусії довкола цього монумента точилися ще з 1998 року, коли військовий ліцей був перейменований уже на честь козацького полководця і активного борця за незалежність Івана Богуна. Бо ж на подвір’ї перед військовим ліцеєм, де навчається майбутнє Збройних сил України, має бути насамперед український герой, який буде для ліцеїстів близьким як по духу, так і по крові.

Два роки керівник військового ліцею разом із волонтерами домагався, щоб демонтувати скульптуру Суворова. На думку істориків, той аж ніяк не був причетний до України, очолював каральні військові операції та придушував козацьке повстання. Тому на його місце поставлять монумент українського полководця.

"Ми плануємо зробити пам'ятник Богуна. Ми вже декілька провели тут кроків серйозних. Нам дуже допоміг Святослав Вакарчук – лідер "Океану Ельзи". Ми з ним подружилися. І в нас для початку є вже ресурс мінімальний, ми на багатьох рівнях погодили", – розповів начальник ліцею Ігор Гордійчук.

Іван Богун на подвір'ї перед головним корпусом має з'явитися вже за рік-півтора.

В Інституті національної пам'яті нарахували ще п'ять монументів Олександру Суворову, які підлягають демонтажу. Більшість із них встановлені на півдні країни.

"Це людина, яка керувала каральною операцією російських військ, які придушували козацьке повстання, національне козацьке повстання. Тобто це ті маркери "руского міра", з якими зараз бореться Україна", – зауважує начальник відділу Українського інституту нацпам'яті Богдан Короленко.

За попередньою домовленістю, пам'ятник, що демонтували у столиці, безплатно подарують приватному музею у Швейцарії. Так завершиться останній похід Суворова через Альпи.

Мирослав Солонар, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко ввів у дію таємне рішення РНБО: що відомо
Наступний матеріал
"БлогПост": заради піару навіть неправда, або як Андерс Фог Расмуссен, Пауло Коельйо і навіть Саакашвілі Тимошенко на з’їзді НЕ підтримували

У Нью-Йорку підірвали міст через річку Гудзон – видовищне відео

"Дитина стає відкритішою": мати хлопчика з ДЦП про результат інклюзивної освіти в школах

Вокзал чи базар: коли обіцяють навести лад на Центральному залізничному вокзалі в Києві

У Києві зросла кількість хворих на кір: як це коментують лікарі

8 замість 32 гривень за кв. м: ОСББ, що пішли на модернізацію, за опалення платять у 4 рази менше – Зубко

Креативний екоатракціон: кияни влаштували льодяну карусель просто посеред озера – відео