Аміна Окуєва
Аміна Окуєва 5 канал

Майже 6 тисяч експонатів: у Києві в музеї Другої світової війни згадували Аміну Окуєву

Дипломований лікар, воювала на Північному Кавказі, під час Революції гідності як медик була у складі так званої афганської сотні

У день пам'яті жертв депортації чеченців та інгушів у музеї Другої світової війни згадували Аміну Окуєву – легендарного волонтера та чеченського добровольця. Саме вона щороку організовувала в музеї екскурсії для школярів, щоби розповісти про 23 лютого 1944 року початок першого масштабного насильницького переселення в СРСР. Про таке повідомляє "5 канал".

Нині ж екскурсію розпочинала мати Окуєвої, яка поділилися спогадами про єдину дочку. Дипломований лікар, воювала на Північному Кавказі, під час Революції Гідності як медик була у складі так званої афганської сотні. Аміна Окуєва від самого початку російсько-української війни добровольцем пішла на передову, де її визнали однією із найкращих серед снайперів.

Ірина Камінська, матір Аміни Окуєвої, говорить: "Я молилася про те, щоб Всевишній не дав їй швидку загибель, тому що було зрозуміло, що за ними полюють, мені це нагадувало гладіаторські бої – все спостерігають, як все це відбудеться, на жаль, все так і сталося. Хоча Аміна ніколи не боялася смерті".

Ірина Коцаб'юк, завідувач відділу Національного музею історії України в ІІ Світовій війні, каже: "Майже вже шість тисяч експонатів, привезених із сходу України, оригінальних, автентичних музейних предметів, у нас є одна-однісінька жіноча балаклава Аміни Окуєвої. Дуже привертає увагу відвідувачів її поясок, який вона одягала при мені, показувала нам, яка в неї тоненька талія".

Уперше на подружжя Адама Осмаєва та Аміни Окуєвої скоїли замах торік 1 червня 2017 року, але завдяки блискавичній реакції Аміна змогла поцілити в кілера та врятувала життя тяжко пораненому Адаму. А от під час другого нападу – 30 жовтня 2017 року – нападники обстріляли автомобіль на залізничному переїзді під Києвом. Аміна тоді загинула від вогнепальних поранень, Адам був поранений, проте залишився живим. Тепер у музеї створили експозицію особистих речей Аміни Окуєвої.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вбивство Аміни Окуєвої: перші фото з місця трагедії

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Потрібні такі люди": у Києві пройшов вечір пам'яті одного з лідерів кримськотатарського народу Номана Челебіджіхана
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО – відео
Loading...

Польща загралася в "старшого брата": детально про "антибандерівський" закон і його наслідки

Україна передала останки двох вояків Другої Світової війни Росії

Прем'єр-міністр Польщі: Закон про Інститут нацпам'яті необхідний, щоб уникнути брехні про Освенцим

"Спроба відбілитися": в Україні та світі відреагували на польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

Посол України в Німеччині: Концтабір Аушвіц звільнила не Росія

"Потрібні такі люди": у Києві пройшов вечір пам'яті одного з лідерів кримськотатарського народу Номана Челебіджіхана