5 канал

Україна передала останки двох вояків Другої Світової війни Росії

Останки солдатів торік знайшли пошуковці на Харківщині та Полтавщині

Останки двох вояків Другої Світової війни, знайдені в Україні, передали до Росії. Тепер рештки Степана Коломина і Олексія Скряги поховають на їхній батьківщині: в Астраханській області та Краснодарському краї Російської Федерації, передає "5 канал". 

Перепоховати їх зажадали, але приїхати за ними рідні особисто не змогли. Зокрема, в Олексія Скряги залишилася дочка, якої він ніколи не бачив, бо загинув, коли його дружина була вагітною.

Останки солдатів торік знайшли пошуковці всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна пам'ять" у Харківській та Полтавській областях. Коломина і Скрягу вдалося розпізнати завдяки армійським жетонам.

"Наша команда знайшла Скрягу Олексія Сидоровича. Він штурмував або ще щось робив. Факт той, що саме на полі бою, а не десь там захований. Саме на полі бою знайшли", – розповів командир пошукового загону ГО "Меморіал" Сергій Дмитренко.

"Іноді таланить прочитати імена на особистих розпізнавальних знаках, бо якісь речі, які вказують на приналежність, є. Тоді вдається – о диво – знаходити рідних", – зазначає голова ВГО "Союз "Народна пам’ять" Ярослав Жилкін.

"Донька Скряги дуже плакала, звісно. Це, як би сказати, радість і горе. Але все-таки більше радість. Радіють тому, що є куди прийти, є де сльозу проронити, квіти покласти", – каже представник Міжнародного проекту "Дорога додому" Андрій Лященко.

Нагадаємо, в жовтні торік на Житомирщині розшукали та перепоховали останки 60 солдатів Другої Світової.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Скоро буду вдома": захисники Донбасу записали відеовітання для своїх рідних
Наступний матеріал
У Києві зловили кримінального авторитета "Гегу Озургетського"