5 канал

Любив життя, хотів жити: у Києві оголосили День жалоби за загиблим бійцем на Донбасі

Снаряд потрапив просто в укриття, де перебував військовослужбовець

Родичі, друзі та побратими прощаються з 35-річним Володимиром Матвієнком. 18 вересня на Світлодарській дузі підрозділ 72-ї механізованої бригади потрапив під мінометний обстріл супротивника. Ворожа міна 120-го калібру влучила просто в укриття, де перебував сержант. Поранення були несумісні з життям.

"Це сталося з 18-го на 19-те вночі. Почався обстріл. Хлопці стояли якраз на бойових постах і передостання міна потрапила прямо... можна сказати, в ціль і завдала шкоди. Грубо кажучи, двом бойовим товаришам", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Ігор.

Рік тому сержант Матвієнко підписав контракт зі Збройними силами. Разом із побратимами з 72-ї бригади пройшов запеклі бої поблизу Авдіївки. Від травня командир відділення мотопіхотної роти боронив ділянку фронту поблизу селища Луганське.

5 канал


Його побратим з позивним "Кавказ" згадує: "Коли він прийшов у 2017 році в серпні місяці, тоді і познайомився з ним. Торік у нього був. Каже, давай тортик з чаєм поп'ємо. Ми його так і називали – Вова "кієвській тортік". Ну, людина була – це рідкість. Позитивний, побратимам завжди допомагав".Лише двоє бойових побратимів змогли приїхали на прощання, решта й далі обороняють рубежі на Світлодарській дузі.

Другий побратим, Ігор, так каже про загиблого Володимира Матвієнка: "Чуйний, дружили. Постійно, коли поверталися з зони АТО, тут зустрічалися і в теніс ходили гуляти, ось".

Дім і подвір'я, де жив Володимир, ущерть заповнене людьми. Сусіди і друзі, які добре знали Володимира, розповідають: він був справедливим і завжди відстоював правду.

5 канал

Товариш Володимира – Сергій – каже: "Ми з дитинства дружили, хорошими друзями були. З ось такого виросли, в одному дворі жили. Ніколи не відмовить, завжди допоможе. Дуже позитивна людина була. Завжди вечелий, завжди усміхався. Життєрадісний, любив життя, хотів жити".

Після прощання вдома процесія рушила на Майдан Незалежності.

5 канал

Там сержанта навколішки зустрічали кияни. Володимира Матвієнка поховали на Берковецькому кладовищі на Алеї Слави. Його представлено до державної нагороди посмертно. У столиці оголосили День жалоби. На знак скорботи за загиблим у місті приспустили державні прапори.

Євгенія Китаїва, Антон Андрущенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Одещина навколішки проводжала в останню путь 23-річного бійця – ФОТО

Попередній матеріал
Заступник міського голови і депутати: у базу "Миротворця" потрапили українці, що отримали угорські паспорти на Закарпатті
Наступний матеріал
Життя повертається: як у звільненій Катеринівці наново відбудували понищений ворогом фельдшерсько-акушерський пункт – репортаж

Підписав контракт, щойно став повнолітнім: Полтавщина попрощалася із 20-річним бійцем

На завданні не витримало серце: у Києві провели в останню путь бійця 72-ї ОМБр

"Мав сильну громадянську позицію": в останню путь провели гранатометника Ткачова на Черкащині

"Великий романтик, який любив життя": близькі та колеги прощалися з покійним журналістом Шевченком

Хроніка війни з Росією: на Донбасі в ході бойових дій загинули двоє армійців

У госпіталі від тяжкого поранення помер 23-річний боєць бригади ім. Чорних Запорожців