Власники МАФів прийши до КМДА
Власники МАФів прийши до КМДА 5 канал

У Києві може втричі зменшитися кількість МАФів: як реагують на запропоновані нові правила дрібні підприємці

Читайте по-русски
Нині у столиці легально працюють близько 6,5 тисяч МАФів

Власники МАФів протестують через нові правила ведення дрібного бізнесу. Кажуть: торгові місця за проектом мають піти з молотка через систему Прозорро. І це зруйнує їхню справу. Іншої думки – міський голова Віталій Кличко. Впевнений, аукціони гарантуватимуть прозорі умови ведення бізнесу і допоможуть зрештою навести лад у місті. Якщо Київрада рішення ухвалить, – кількість законних МАФів у столиці може скоротитися втричі.

"Місце, в якому я працюю більше як 10 років, так само інші підприємці працюють, вони сказали: це вже не ваше. Тепер ми це виставляємо на аукціон. Причому не поштучно, а лотами будуть – 100 штук одразу. Це мільйони гривень", – коментує підприємець Ігор Дячок.  

Ігор Дячок бідкається: має один МАФ, що продає очищену воду. Тепер його бізнес може піти з молотка. Проти нових правил на пікет вийшли й інші дрібні підприємці.

"Ми вважаємо, що аукціоном буде заведений один оператор, який забере місця в людей, бо для того, щоб взяти участь в аукціоні, треба мати велику суму грошей", – пояснює представник ГО "Комітет порятунку бізнесу" Максим Терьошин.

Нині у столиці легально працюють близько 6,5 тисяч МАФів. Після проведення аукціонів їх залишиться утричі менше. І лише в спеціально передбачених місцях. До того ж торги гарантуватимуть прозорі умови бізнесу, – впевнений міський голова.

"Виходи з метро – не повинно бути МАФів, зупинки громадського транспорту – не повинно бути МАФів, громадські площі – не повинно бути МАФів", – коментує голова КМДА Віталій Кличко.

"Місця будуть фактично розподілятися між підприємцями на загальних умовах, не має ні в кого індульгенції, є лише один справедливий і некорупційний критерій – це чиста монетизація, хто більше заплатить за місце, той і буде стояти", – пояснює радник київського міського голови Дмитро Білоцерковець.

До розгляду проекту рішення депутати ще повернуться на наступному засіданні. Тим часом чиновники відзвітували, куди пішли гроші, виділені для "Київтеплоенерго". Так, два мільярди гривень, як і планували, витратили на опалювальний сезон. Тепер просять іще 300 мільйонів для збільшення статутного фонду підприємства. Попри жваву дискусію, депутати рішення таки підтримали.

"Допомагати комунальному підприємству треба, але поки, якщо там буде такий менеджмент, поки в нас не буде зв'язку, комунікації і довіри до використання тих коштів – доти справді будуть проблеми", – заявив депутат Київради від ВО "Свобода" Святослав Кутняк.   

"Ми хочемо замінити труби в тих місцях, де буде ремонтуватися асфальт. Ми вважаємо, що це господарський підхід, обрахували потребу таку. І саме на ці потреби просимо кошти і на те, щоб дообладнати підрозділи, які обслуговують ТЕЦ 5, ТЕЦ 6 та завод "Енергія", – пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Крім того, депутати продовжили угоду з приватним акціонерним товариством "Київспецтранс", що утримує 5-й полігон твердих побутових відходів у Підгірцях. Це допоможе й надалі готувати сміттєзвалище до закриття.

Олена Соловйова, Олекснадр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві відкрили сквер та меморіал імені Бориса Нємцова
Наступний матеріал
Вантажоперевезення перерозподіляються на інші види транспорту – Гусак
Loading...

В окупованому Севастополі зносять Сталінградський ринок – фото, відео

Остання сесія Київради перед канікулами: що встигають розглянути депутати

Тротуар – для пішоходів: в Україні заборонили встановлювати МАФи та рекламні конструкції

Погром біля метро "Лісова": у бійці постраждали троє поліцейських

У Києві на Андріївському узвозі прибрали сувенірні МАФи

Війна кіосків: як буде вирішена проблема МАФів у Києві