"Волонтерський пункт Вокзал-Київ"
"Волонтерський пункт Вокзал-Київ" 5 канал

Тут знаходили прихисток тисячі бійців: чому зачиняється волонтерський пункт "Вокзал – Київ"

Читайте по-русски
4 роки тому на пункті працювали понад 250 волонтерів – нині тут лише 50 активістів

На Центральному вокзалі столиці зачиняється волонтерський пункт для військовослужбовців. Упродовж 4 років тут знаходили прихисток тисячі бійців Збройних сил. Їх завжди чекали з гарячим чаєм, їжею та добрим словом волонтери благодійного фонду "Чисте небо". В останній робочий день там вдалося побувати кореспондентці "5 каналу" Ірині Сисак.

В останній робочий день у пункті відпочинку бійців – велелюдно. Військові п'ють чай, відпочивають та готуються в дорогу. Для них працює кілька волонтерів.

Леся Минко волонтерить у пункті практично з перших днів його створення. Для неї кілька змін у тиждень, які вона чергує на вокзалі, стали невід'ємною частиною життя. Як і допомога бійцям, які повертаються чи прямують на війну.

Запевняє: "Ми, наприклад, перші, хто їх зустрічають з фронту. Вони приїжджають і їх тут зустрічають з посмішками. І останні, хто каже їм "щасливої дороги", коли вони відправляються на схід. Це теж дуже важливо для них".

А ще важливі спілкування та моральна підтримка, розповідають волонтери. І називають себе жартома "психологами-самоучками". Кажуть, з бійцями спілкуються про сім'ю та про друзів. І, звісно, про війну.

Анна Жулай працює волонтером менше року. Через сімейні обставини залишила роботу і вирішила допомагати військовослужбовцям. У пункті на вокзалі дівчина знаходить відраду: "Крім того, що я пропоную їм чай, каву, печиво, я дарую їм свою посмішку. Мене це дуже надихає".

Нині у пункті працює близько 50 волонтерів. Порівняно з першим роком роботи пункту їхня кількість значно зменшилася, тоді їх було понад 250, каже керівниця проекту "Волонтерський пункт "Вокзал – Київ".

"Було дуже багато бійців. Це період 2015-2016 років, коли була велика кількість добровольців, була велика кількість мобілізованих. Це все люди, яких просто висмикнули зі свого звичного життя. На той момент наша підтримка тут була неймовірно важлива і актуальна", – наголошує Дана Кузьмяк.

За кілька років військових стало менше. Поменшало у пункті й волонтерів. Тому благодійний фонд сам вирішив завершити свою роботу. На користь інших проектів для бійців – зокрема, інформаційного хабу для тих, хто потребує моральної підтримки.

"Суспільство змінюється. В нас вже є велика кількість ветеранів, які повернулися з війни, і вони собі не можуть знайти місця тут. Особливо – з важкими пораненнями, надломленою психікою. Нам здається, що актуальніше допомогти їм", – пояснює керівниця проекту.

Військових новина про закриття пункту засмутила. Кажуть, це місце завжди їх радо приймало.

"Це дійсно підтримує морально-психологічний дух кожного військовослужбовця, який сюди заходить. Він тут відчуває тепло, затишок", – зауважує армієць "Ряба"

Прощатися із пунктом не хочуть й самі волонтери. Втім, є й інші завдання. Нині ж збирають речі та хваляться зібраною за 4 роки колекцією шевронів, прапорами від військових з побажаннями та показують величезний блокнот, де бійці залишали свої теплі відгуки.

До переїзду – практично готові. Шукають лише приміщення. За літо планують вигадати нову концепцію пункту допомоги військовим і від 1 вересня – розпочати роботу в новому форматі.

Ірина Сисак, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Такого в Україні ще ніхто не робив": потяги УЗ два тижні не курсуватимуть через Кропивницький
Наступний матеріал
Порошенко – на заяви Шефіра: Хочете продавати серіали у Росію, то нехай там вчать українську
Loading...