У Києві вчені та небайдужі громадяни вийшли нагадати про значення науки
У Києві вчені та небайдужі громадяни вийшли нагадати про значення науки 5 канал

"Світ врятують науковці": вчені та небайдужі громадяни вийшли нагадати про значення науки

Читайте по-русски
Символ маршу – великий вареник з назвою "Гордість України 2030 року"

У Києві пройшов марш, учасники якого переконані: світ урятують науковці, якщо про них не забуватимуть влада та громадськість. Нагадати про значення й досягнення науки прийшли вчені та небайдужі громадяни. Спілкувалася із ними і розповість більше Євгенія Китаїва.

У стилізованих костюмах та з плакатами центром Києва рушають кілька сотень науковців. Головна мета - це боротьба з фейкньюс, з псевдонауковими уявленнями і нагадати всьому світу, якщо ви не будете дослухатися до науковців, ви отримаєте поганий результат. За допомогою незвичних костюмів науковці хочуть привернути увагу до проблем у галузі науки.

Анастасія Титаренко, учасниця акції в костюмі єдинорога, каже: ""Єдиноріг це істота, яка рідко зустрічається і його ніхто не бачив, а наших вчених теж мало хто бачив і знає. Я обрала такий образ щоб підкреслити, що вчені повинні стати видимими, а не рідкісними зникаючими видами".

А Мар'яна Капранова говорить: "Лого з фільму "Парк Юрського періоду" з динозавром. Тобто якби у динозаврів була наука, то, можливо, у них би був шанс врятуватися від метеорита, який їх знищив.

Символ маршу - великий вареник з назвою "Гордість України 2030 року". Цей символ - як питання до влади та суспільства – чим ми будемо пишатися у майбутньому – найбільшим вареником чи станцією на місяці?Учасники акції наголошують: через недофінансування галузі молодь не йде в науку. Утім, говорять і про позитивне, а саме - створення в Україні Національного фонду досліджень, метою якого є надання грантів для підтримки наукових досліджень і розробок. Фонд ще не запрацював. Але в бюджет уже закладено 262 мільйони гривень, які будуть розподіляти поміж науковців.

Заступник голови ради молодих вчених НАН України Юлія Безвершенко каже: "Вже є наукова рада Фонду. Це гарні науковці з гарною репутацією, на яких ми покладаємо наукову експертизу в створенні Фонду. Вони мають ближчими днями обрати директора цього Фонду, і ми маємо дуже уважно стежити за тим, щоб ця людина заслуговувала на нашу довіру".

Марш за науку в Україні та світі проводять уже втретє. Такі акції цього дня відбуваються у всьому світі.

Євгенія Китаїва, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна ДТП на Вінничині: зіткнулись Mazda та Fiat Doblo
Наступний матеріал
У Маріуполі водолази перед початком пляжного сезону перевірили й очистили територію: що знайшли
Loading...