Засідання у справі Кирила Вишинського
Засідання у справі Кирила Вишинського 5 канал

Справа Вишинського: чому засідання суду протривало кілька хвилин – відео

Читайте по-русски
На засіданні мав бути присутній сам обвинувачений Вишинський

Справу керівника агенції "РІА Новості-Україна" Кирила Вишинського продовжать розглядати 6-го листопада 2019 року. Про таке повідомляє "5 канал".

Сьогоднішнє ж засідання тривало декілька хвилин. На ньому мав бути присутній сам обвинувачений, та через стан здоров'я Вишинський не прилетів до Києва. Російський пропагандист нині перебуває в Росії.

РФ його передали під час обміну у форматі 35 на 35, що відбувся 7 вересня. Однак сам Вишинський заявив, що має намір повернутися до України і взяти участь у судовому процесі, щоби довести, що він не винен.

Адвокат подав клопотання про те, що Вишинський перебуває на стаціонарному лікуванні від 12 вересня 2019 року. Скільки триватиме лікування і яка хвороба – не зазначив.

Адвокат Кирила Вишинського Андрій Доманський сказав: "Зараз він перебуває на стаціонарному лікуванні. Сподіваюсь, що він дуже швидко одужає і зможе представлятися в суді для відстоювання своїх прав та інтересів. Він не йшов під обмін, чому він опинився в літакові – будь ласка, ви можете звернутися до його інтерв'ю і на прес-конференції, яка відбулася в Москві... Нічого не змінилося, у нас продовжується слухання справи, і ви бачите те, що сьогоднішнє засідання є, і 6 листопада ви зможете бути присутні на засіданні, на якому продовжиться судовий розгляд цієї справи".

Довідка. Кирила Вишинського затримали 15 травня 2018 року за підозрою в державній зраді, розповсюдженні матеріалів із закликами до насильницької зміни та захоплення влади з розпалюванням національної ворожнечі. Слідство вважає, що він на замовлення Росії вів інформаційно-підривну роботу щодо Збройних сил України. За це з Москви отримував гроші – більше 50 тисяч євро щомісяця. Під вартою в Україні Вишинський перебував 1 рік і 3 місяці. 7-го вересня він вилетів до Росії в межах великого обміну "35 на 35".

Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Панів, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Бекіров.

Попередній матеріал
"Сказати, що це буде скоро, не зовсім коректно": Разумков анонсував новий Виборчий кодекс – подробиці
Наступний матеріал
"Щоб Київ дихав": кияни написали відкритого листа до Кличка – чого вимагають