Акція під МВС
Акція під МВС Демократична сокира

Справа про напад на ветерана: активісти провели акцію під МВС на підтримку Андрія Пекельного

Читайте по-русски
"Демсокира" передала два звернення до МВС, зокрема щодо закону про самозахист

7 травня під будівлею МВС пройшла акція на підтримку ветерана війни з Росією Андрія Пекельного, якого звинуватили в нібито перевищенні самооборони. Захід був ініційований партією "Демократична сокира", до нього долучилося близько 40 людей. 

На акцію активісти принесли банери "Маю право на захист" та "Захищатися_(не)_можна_сісти". Вони наголошують, що самооборону не можна розслідувати як умисне вбивство.

"Демократична сокира" послідовно виступає за право на самооборону, ця справа є принциповою, відповідно, ми будемо стежити за її перебігом. Саме такі справі і відображають реалізацію права людини на самозахист", – наголошує член політради партії Тарас Котов.

Також активісти обурилися тим, що після розголосу справи її передали з Тернопольскої області до Києва, адже ветерану, якому висунуто підозру, доведеться постійно їздити в столицю. 

Протестувальники також передали представникам міністерства два звернення.

Перше звернення стосується ветерана Андрія Пекельного. У ньому вимагається перекваліфікувати його дії зі ст. 118 (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони) на ст. 36 (необхідна оборона).

Друге звернення – щодо закону про самозахист. Протестувальники вимагають, щоб міністерство ініціювало новий закон. На думку активістів, у ст. 118 є спірні норми, що дозволяють поліції по-різному трактувати епізоди з необхідною самообороною.

Активісти вважають, що чинні визначення "перевищення меж необхідної оборони" і "необхідної оборони" зумовлюють неоднозначність, через що на практиці суди можуть по-різному застосовувати їх для кожного конкретного випадку.

Нагадаємо, у селі Глещава Тернопільської області 24-річний місцевий житель, ветеран АТО, захищаючись, смертельно поранив одного з шести нападників. У "ЄС" на Тернопільщині заявили, що готові надати юридичну допомогу ветерану АТО, якого неправомірно звинуватили в перевищенні самооборони. 

Попередній матеріал
Американці створили найменший і найпотужніший комп'ютерний чіп у світі
Наступний матеріал
Відпустили додому після 7 років російської колонії: український політв’язень Олексій Чирній вийшов на волю
Loading...

Працюють без зарплати: як і для чого волонтери відкрили благодійне кафе у Львові – сюжет

З ветеранки АТО "Фортуни" зняли одну з підозр

Легендарний "кіборг" очолив осередок "ЄС" у Східницькій ОТГ на Львівщині

У Дніпрі ветеран АТО хотів скористатися пільгами, а отримав синці – як зреагували побратими

Справа проти ветеранів АТО: потерпілий Волошин вдруге не з’явився до суду – засідання перенесли

"Вижити за будь-яку ціну": як урятувати бізнес в Україні під час пандемії та локдауну – "Час: Online"