5 канал

"Хочуть бути частиною суспільства": у Києві відкрили виставку, співтворцями якої стали люди із синдромом Дауна

Головна мета проекту – показати суспільству, що люди з синдромом Дауна нічим не відрізняються він інших

"Що важливо" – мистецька виставка під такою назвою відкрилася у Києві. На ній презентували відео роботи українських та німецьких митців, які створені у співпраці з людьми з синдромом Дауна. Працювали над проектом все літо. Його мета – налагодити діалог між людьми із синдромом Дауна і суспільством. Далі Евеліна Михайленко.

Це кадри із серіалу про нещасливе кохання між учнем та вчителькою. Сценарій до нього написав Олександр Стешенко – український актор із синдромом Дауна. Серіал дебютує на мистецькій виставці "Що важливо". Щоправда, саму відеороботу сценарист ще не бачив, оскільки перебуває на гастролях. Сенс стрічки пояснює художник Катерина Лібкінд.

5 канал


"Тут відносини учня і вчительки. І що суспільство проти цих стосунків. Їм весь час трапляються якісь перешкоди. І основна проблема у хлопців з синдромом Дауна в Україні, зокрема у Саші – це стосунки. Він вважає, що він не може мати стосунки, бо в нього синдром. Він транспонував цю ситуацію в ситуацію – стосунки учня і вчительки, де у нього немає синдрому, але суспільство ніби теж проти", – пояснює ідею мисткиня.

А це інша відео-робота за участі Євгена Голубенцева. Тут він разом із гідом ходить Байковим кладовищем, оскільки змалечку цікавиться відомими персонами, що вже пішли з життя.

Мати хлопця Надія Голубенцева каже: "У нього ось таке захоплення, не знаю чому. Спочатку я дивувалася, а тепер уже знайшли однодумців. Виявляється, ми не одні такі. Є ще люди, які цікавляться старовинними цвинтарями, старовинними похованнями".

5 канал


А художник Станіслав Турінов так оцінює відео: "Це цікава робота. Вона спрацьовує лише тоді, коли дивишся відео. Коли хлопець із синдромом Дауна дві години чи півтори гуляє по Байковому кладовищі. Йому персонально проводять екскурсію. Достеменно нам невідомо, чому Женя цікавиться кладовищем. Ми не психологи, не психоаналітики. І те, що ми не знаємо чому – це ще більше підсилює цю роботу. Це суцільна загадка, на яку має напевно відповісти собі кожен".

Арт-проекту "Що важливо" – частково ініційований німецькою організацією Гете-Інститут та дослідницьким центром Touchdown 21. Гроші на його реалізацію, надало, зокрема, Міністерство закордонних справ Німеччини. Протягом літа керівники та куратори проекту працювали із українцями, що мають синдром Дауна. Прагнули зрозуміти чим вони живуть і про що думають.

5 канал


Катя де Браґанца, керівник науково-дослідницького проекту Touchdown 21, каже: "Вони хочуть бути частиною суспільства, вони хочуть навчатися, вони хочуть робити свій внесок у суспільний розвиток і мають на це повне право. Вони не хочуть бути вічно "дітьми сонця". Вони цікавляться політикою, бачать проблеми і беруть активну участь у суспільному житті".

Саме ці теми і розкриває арт-проект. Головна його мета, кажуть організатори, – показати суспільству, що люди з синдромом Дауна нічим не відрізняються він інших."Вся інформацію, яку ми зібрали, ми проаналізували і зрозуміли, що це всі ті теми, які важливі для кожного з нас: любов, смерть, пошук свого місця в суспільстві. І ми власне і присвятили цим темам цю виставку. Ми запросили художників без синдрома Дауна, які ніколи не працювали з людьми із синдромом Дауна, надати нам свої роботи, які ілюструють усі ці теми. І ці всі роботи по-новому розкриваються в контексті виставки", – зауважує куратор виставки "Що важливо" Лізавета Герман. 

Виставка триватиме до 8 листопада на території креативного простору "Айзона". Організатори планують влаштувати ще серію тематичних культурних заходів.

Евеліна Михайленко, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
"Я не знаю, як відповісти дітям, хто ті "дяді" на Донбасі" – що розповів учитель року 2018 у "Рандеву"
Наступний матеріал
"Бабі Галі допомогло": журналісти з'ясували, скільки грошей українці витрачають на "фуфломіцини" – відео
Loading...

На Львівщині вперше за півстоліття для туристів відкриють Свірзький замок

"Кума, ти жива?": у Чернівцях дівчина протаранила джип під час стріму в Instagram – відео

Новенькі РСЗВ, гаубиці, БРМ та БМП: у Києві відкрилася виставка "Зброя та безпека"

"Він – маяк, що протистоїть хвилям": репортаж із виставки малюнків бранця Кремля Сущенка

Зі складками, сумними очима та людською ногою: у Почекуна з’явився оригінальний родич – фото, відео

Кілька сотень тисяч гривень – на полотно: як львів'янка створює незвичні картини з купюр