Свірзький замок
Свірзький замок wikimedia.org

На Львівщині вперше за півстоліття для туристів відкриють Свірзький замок

У замку відкриють мистецьку експозицію

Найближчої суботи, 20-го жовтня, вперше за близько 50 років відбудеться виставка усередині Свірзького замку, що в Перемишлянському районі Львівщини. До цього часу замок завжди був закритий для відвідувачів, пише ZAXID.NET.

"Ми показуємо замок таким, яким він є сьогодні, лише вибудовуючи експозицію в старих стінах. Замок привідкриває свої двері та ділиться потаємним. Це дійство – прогулянка замком у невеликих групах з дослідниками, які знають всі його таємниці", – цитує видання слова куратора проекту, історика ​Наталія Матлашенко​.

Експозиція працюватиме з 11:00 до 17:00 протягом четверга-неділі аж до кінця листопада. Потрапити туди можливо буде лише за умови попереднього запису в екскурсійну групу за телефоном 096-721-88-68. У день відкриття вхід буде безкоштовним, проте надалі встановлять вартість екскурсії.

Коли був збудований Свірзький замок точно невідомо, проте перша згадка про нього датується 1484 роком. До кінця XIX століття належав нащадкам польського шляхтича Олександра Цетнера. У роки Першої світової війни замок був спалений російськими військами, проте у 1917 році його відбудував граф Роберт Ламезан-Салінс.

У 1939 році замок був націоналізований радянською владою, яка облаштувала всередині школу трактористів. Нині пам'яткою опікується Спілка архітекторів України. Востаннє реставраційні роботи у Свірзькому замку проводились у 1970-1980 роках.

Попередній матеріал
Аварія Су-27: стали відомі подробиці про загиблого американського пілота
Наступний матеріал
У Києві на "синій" гілці поламався потяг метро

Розвінчання радянських міфів: у яких арміях воювали українці у Другій світовій війні

"Принциповий, незламний, безкомпромісний": у Львові попрощалися з бійцем 24-ї мехбригади Юліаном Циганком

Перевіряли 10 закладів: у Львові зчинилася паніка через псевдомінерів

Виступ Президента України Петра Порошенка на Львівщині – трансляція

Президент України на Львівщині оглядає будівництво житла для військовослужбовців – трансляція

Президент України з робочою поїздкою на Львівщині – відео