БМ-21 УМ 'Берест'
БМ-21 УМ 'Берест' 5 канал

Новенькі РСЗВ, гаубиці, БРМ та БМП: у Києві відкрилася виставка "Зброя та безпека"

Загалом свою продукцію до України привезли майже 500 компаній із 17 країн світу

Вже 25-та за ліком виставка "Зброя і безпека" відкрила двері в Києві. Протягом чотирьох днів у Києві можна побачити сучасні та перспективні розробки як українських, так й іноземних конструкторів. Свої здобутки привезли представники майже півтисячі компаній з різних країн.

Ще у дворі Міжнародного виставкового центру відвідувачів зустрічає техніка. Із потужними військовими вантажівками сусідять менш габаритні бойові машини піхоти. Але чи не найбільша увага фахівців – до артилерійської установки чеського виробництва.

"Ми привезли ось це озброєння. Це 152-мм гаубиця "Дана М2". Також є система залпового вогню БМ-21 МТ, це модернізація на основі чеського шасі. І також є нова бойова машина піхоти, яку ми назвали "Шакал", – розповідає представник компанії "Ескалібур армі" (Чехія) Франчік Румпольд.

Під дахом виставкових залів – не лише бойова техніка, а й багато різноманітного обладнання, необхідного для ведення сучасної війни. Серед усього – чимало новинок.

Розробка від майстрів Шепетівського ремонтного заводу отримала назву "Берест". По-суті, це та сама система залпового вогню "Град". Утім, на відміну від схожої техніки, яка вже є на озброєнні в ЗСУ, створена вона не за часів СРСР, а в Україні. Та винятково – з українських комплектуючих.

Серед особливостей цієї розробки – можливість випускати до 50 реактивних снарядів замість стандартних 40. Розробники також встановили цифрову систему управління вогнем. Вона дає змогу проводити частину маніпуляцій безпосередньо в кабіні машини, а не назовні, як у радянського "Града". І все – на основі українського шасі.

"У нас є декілька таких зразків. Вони проходять випробування. Але всі комплектуючі, які використані в цій машині, вже активно застосовують на всій фазі війни", – запевняє директор ДП "Шепетівський ремонтний завод" Олег Турінський.

Бойова розвідувальна машина "Мангуст" уже фігурувала на виставці торік. Утім тоді це була просто коробка, кажуть розробники. Тепер же модернізація броньовика від майстрів Миколаївського бронетанкового заводу може похвалитися не лише посиленою бронею чи здатністю розігнатися до 100 км/год, а й можливістю керування на відстані.

"Керується до 200 метрів поза зони дії машини. Також будь-який член екіпажу може вести спостереження або вогонь з бойового модуля. Швидкість обертання в нього досить висока", – каже в.о. директора ДП "Миколаївський бронетанковий завод" Олександр Кожевников.

Цього року виставка містить три блоки, на яких представили досягнення в галузі озброєння, авіаційної промисловості та в напрямку захисту при надзвичайних ситуаціях. Загалом свою продукцію представили майже 500 компаній із 17 країн світу.

Петро Троць, Сергій Новіков, "5 канал"

У столиці відкрилась масштабна виставка "Зброя і безпека" – перші фото

Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/
Зброя та безпека-2017
/

Попередній матеріал
Вояки на фронті показали свою "заборонену зброю" – позиції охороняє Танк
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": директор заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська в ефірі "5 каналу"

Пройшли випробування нової високоефективної української зброї та військової техніки

ОБСЄ з'ясувала, де бойовики розмістили 56 одиниць невідведеного озброєння, серед яких "Гради" і гаубиці "Гвоздики"

Під прикриттям "навчань": РФ перекидає до кордону з Україною війська

ОБСЄ вистежила, де окупанти ховають "Гради" та "Гвоздики"

Made in Ukraine: з'явилися перші фото нової 122-мм реактивної системи залпового вогню

Танки, "Стугни", "Корсари": ЗСУ передали більш як 3,5 тисячі військової техніки – відео