Камінь спотикання у Києві
Камінь спотикання у Києві "5 канал" / Валерія Павленко

Роковини Бабиного Яру: у Києві встановили "камінь спотикання"

Читайте по-русски
Схожі камені з іменами постраждалих та загиблих уже більше 20 років розміщують у Берліні та інших містах світу

"Камінь спотикання" встановили у Києві. У такий спосіб вирішили вшанувати пам’ять тих, хто загинув чи постраждав під час бійні у Бабиному Яру, передає "5 канал".

Це проєкт німецького митця, у межах якого згадують людей, яких переслідували гітлерівці у період Другої світової війни. На першому камені в Києві викарбували ім'я Людмили Ткач. Жінці у віці 5 років вдалося вижити під час розстрілів у Бабиному Яру разом із матір'ю. Встановили цей меморіальний знак на київському подолі перед будинком, де жила жертва нацизму. Схожі камені з іменами постраждалих та загиблих уже більше 20 років розміщують у Берліні та інших містах світу. В Україні "камені спотикання" вже встановили у Рівному та Переяславі. Організатори зазначили, що у столиці з'явиться 80 таких каменів протягом жовтня.

"Щоб перш за все молоді люди сьогодення дізналися цю частину історії і подбали про те, щоб цього більше ніколи не сталося", – зазначив надзвичайний і повноважний посол Федеративної республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен.

Представниця освітницького центру "Простір толерантності" Катерина Осіпчук запевнила: "Це буквально такий камінь спотикання, об який можна умовно очима спіткнутися, подивитися, замислитися про історію та її багатошаровість в міському просторі".

Дивіться також: 80-ті роковини трагедії: спогади родичів жертв Бабиного Яру та скандали, які точаться довкола цього місця

Попередній матеріал
Люди Зеленського, які перечать йому, різко стають 100% ворогами – Лерос про відставку Разумкова
Наступний матеріал
Провали на міжнародній арені: чи продовжить Захід підтримувати Україну – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"
Loading...

80-ті роковини трагедії: спогади родичів жертв Бабиного Яру та скандали, які точаться довкола цього місця

"Нашим обов’язком є не допустити повторення злочинів проти людства" – Порошенко вшанував жертв розстрілів у Бабиному Яру

Заради двох лампадок: нацгвардійці перекрили Бабин Яр, поки звідти не поїхав Зеленський

"Мусив під нацистським конвоєм палити тіла своїх дітей": Бабин Яр – жах того, хто вижив після розстрілу

У Києві проведуть громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

У Бабиному Яру вшанували пам'ять поетеси Олени Теліги