Традиційне пластове Свято Весни "Місія "Ікс" відбувається у столиці. 250 учасників віком від 2 до 18-ти років вправляються в орієнтуванні на місцевості, а ще вчаться поводитися зі зброєю, метають гранати і проходять навчання з тактичної медицини та радіосправи. Все це у супроводі бійців спецпідрозділу "Хорт". На змаганнях побував журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.
У лісовій місцевості столиці майорять прапори України та УПА, а віддалік чути звуки пострілів та гомін дитячих голосів. Бачимо чимало чоловіків у військовій формі. Тут відбувається традиційний збір пластунів. Та цьогоріч його тематика – військова.
"У нас зараз тут інтелектуальний змаг за отримання балів, за які ми потім визначимо найкращий курінь з київської станиці. Ми тут вже другий день. Вчора після сніданку сюди приїхали. Ми тут ночували. Враження дуже веселі, класні. Єдине, що холодно, але вижити можна", – каже пластун, учасник змагань Роман.
"Тут наші хлопці і дівчата можуть трішки ближче познайомитися з військовою справою. Власне, тут проводиться наша перша така точка більш теоретична. Якщо ми хочемо пройти далі, то можемо побачити їхнє місце таборування. Як вони облаштували за вчорашній день тут їхні табори, вони вже більшість поставили свої брами, щогли і вивісили прапори", – розповідає комунікаційниця київського осередку національної скаутської організації "Пласт" Руслана Филимонова.
"Ми будемо забороняти всім стороннім людям заходити, тільки по перепустці. Це ми вас пустили, бо ви з камерою. Журналістів пускаємо. Значить у нас взагалі тематика свята весни – це "Місія "Х" і ми вбачаємо свою місію у такій оборонній ідеї. Тому ми вибрали собі тематику військову, як ви можете бачити. У нас тут блокпост, тут пропускний пункт. Так само у нас є різні кулемети для захисту. Далі ми тут робимо з хлопцями мішень. Це у нас не намети, а казарми. Тут живуть військові, які завжди готові стати на захист, на виконання своєї місії", – зазначає пластун, учасник змагань Данило.
Та дехто поки що лише готується виходити на завдання. І ті, хто готовий до виконання завдань, вже активно роздивляються і вчаться вправлятися з автоматами та навіть ручними гранатометами. Дехто з пластунів уже навіть кидає виклик інструкторам-спецпризначенцям. А поряд уже вчаться стріляти з пневматичної зброї. Намагається поцілити у мішень 11-річна чотирикласниця Яся.
Далі учасникам змагань розповідають основи тактичної медицини: показують рюкзак бійця-рятівника та вчать накладати турнікети.
"Я лягаю на кінцівку і тим самим я прижимаю її і зменшую кількість крові, яка з мене вийде. Я паралельно кричу: "300 ліва рука!". Дістаю турнікет, перевертаюся і починаю його натягувати", – показує дії боєць спецпідрозділу "Хорт" "Док".
Голова київського осередку "Пласту" каже, що цей триденний збір – своєрідна підготовка до таборового літа. Аби діти пригадали все, чого їх вчили, але вже у реальних умовах. Втім, цьогоріч через повномасштабне вторгнення до звичайної програми змагань, як-от знання історії чи орієнтування на місцевості, додали ще військове пластування.
"У дітей є до цього інтерес. І для того, щоб цей інтерес зняти трошечки, ми запросили інструкторів ДФТГ "Хорт" для того, щоб вони дали можливість дітям поторкатись цієї зброї, позбирати, порозбирати, постріляти і щоб у них не було оцього якогось нездорового інтересу до зброї. Збудження від того, що ось вона є, а її не можна брати. Ми вважаємо, що це дуже доцільно сьогодні", – каже голова київського осередку національної скаутської організації "Пласт" Леся Филимонова.
"Це не перший досвід. З початку повномасштабної війни ми в тому році вже проводили, як дял особового складу, тих хлопців, які їдуть на передок, так і для молоді та юнацтва. Зараз війна іде – це здебільшого пропаганда. Вона левову частину розуму займає людей, а особливо дітей. Вони зараз це впитують. Вони повинні розуміти, що біле це біле і ворог у нас один", – каже начальник штабу спецпідрозділу "Хорт" Пуштун.
Юрій Пугач та Сергій Клименко, "5 канал"
Читайте також: "Ні знищенню Пластового центру на Київщині!": скаути впевнені, що їхній центр хочуть ліквідувати
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: У цих стінах – історія кіно: що хочуть зробити з Довженко-Центром – подробиці конфлікту
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.