Представники Пласту закликали Київську обласну раду не об'єднувати їхній центр у Бучі та "Київський обласний молодіжний центр". Активісти кажуть, це рішення ліквідує центр для дітей та молоді. Представники пласту вже почали переговори з Київською обласною адміністрацією. Більше знає журналіст "5 каналу" Віталій Залевський.
Марк показує відзнаки і значки, які він отримав від "Пластового вишкільного центру" в Бучі. Юнак каже, що це місце, де можна знайти справжніх друзів.
"Якби не ці заняття, я би був абсолютно іншою людиною. Я познайомився з пластом саме в той момент, коли у мене був перехідний вік. Тож, я був, як пластилін, в руках моїх виховників, що й дало гарну можливість для розвитку", – каже пластун Марк.
Пластуни їздять у табори, проводять спортивні змагання, тренінги та курси. Навіть під час повномасштабної війни вони трималися разом. Після визволення Київщини роздавали гуманітарну допомогу в Бучі.
Обласний пластовий центр у Бучі працює вже понад три роки. За цей час його відвідали більш як десять тисяч людей. Тут навчають молодь патріотизму та виховують лідерські навички. Але активісти хвилюються, що цей центр можуть закрити.
Представники пласту дізналися, що Київська обласна рада хоче приєднати центр пластунів до комунального закладу "Київський обласний молодіжний центр". І пластуни вважають, що це може знищити патріотичний осередок.
"Об'єднувати ці центри, на нашу думку, недоречно, тому що, знову ж таки, це два різних функціонали і кожен з них має працювати", – пояснює керівник "Пласту – національної скаутської організації України" Станіслав Андрійчук.
"Фактично ця процедура злиття, відповідно ліквідація центру і створення, можливо, на базі "Київського обласного молодіжного центру", відділу або якогось там департаменту, який буде займатися пластом", – каже виконувач обов'язків директора "Пластового вишкільного центру" Ярослав Храпський.
Натомість у Київській обласній раді запевняють, що це не вплине на роботу пластового центру. А об'єднати заклади чиновники планують, аби зекономити кошти обласного бюджету.
"Фінансування цих закладів здійснюється виключно за рахунок коштів обласного бюджету. Саме тому, з метою оптимізації видатків обласного бюджету, на ці два заклади розглядається питання щодо їх об'єднання в один. Наголошуємо саме на об'єднанні, а не на ліквідації!" – наголошують чиновники облради.
Та представники "Пласту" не вірять, що після цього рішення зможуть працювати, як раніше.
"Якщо, на сьогоднішній день, центр функціонує і в пріоритеті є проведення заходів для пластунів, то коли "Пластовий вишкільний центр" переходить в підпорядкування іншої організації, безумовно, це позначиться, які заходи будуть проводитися і є велика ймовірність, що ми втратимо цю пріоритетність", – вважає виxовниця "Пластового вишкільного центру" Ірина Губеладзе.
Та поки голосування про об'єднання двох закладів чиновники відклали. І тепер ведуть переговори з представниками пластового центру, які сподіваються, що зможуть відстояти свій центр.
Віталій Залевський, Орест Пона, "5 канал"
Нагадаємо, у Довженко-Центрі призначили нову керівницю: вона – власниця кінологічної фірми.
У разі реорганізації Національного центру Олександра Довженка Україна втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів. Про це раніше розповідала в. о. гендиректора Довженко-Центру Олена Гончарук.
Читайте також: У цих стінах – історія кіно: що хочуть зробити з Довженко-Центром: подробиці конфлікту
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.