Світлодарка
Світлодарка 5 канал

Чому почорніли поля на Світлодарській дузі – репортаж з фронту

Читайте по-русски
Після трьох днів постійних обстрілів, піхотинці 30-ї ОМБр вистежили ворожий безпілотник – він корегував вогонь ворога

Загострення ситуації спостерігають армійці на Світлодарській дузі. Там не вщухають міномети та стрілецька зброя супротивника. Через спекотну погоду ворожі снаряди спричиняють пожежі. Репортаж з цієї ділянки фронту – Євгенії Китаївої.

На Світлодарській дузі – гектари чорних полів. Це результат кількаденних мінометних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

Через спеку та тривалий посушливий період поля на лінії фронту стали ще одним фактором ризику для армійців. За таких умов займання можуть спричинити не лише міни та снаряди, а й кулі. І російські окупанти цим користуються. Протягом тижня на цій ділянці фронту ситуація загострюється. Ворожі міномети тут майже не стихають.

"Мінометний обстріл з боку противника. Крили нас мінометами, АГСами. І загорілася тоді трава. Оскільки трава суха, вітер і пішло по всьому цьому, по колу", – розказує армієць "Сухий".

Мінометний обстріл тривав майже дві години. Навіть складно було порахувати кількість вирв. Тільки-но все вщухло, бійці заходилися гасити пожежу. Полум'я палало на десятках гектарів довкола українських позицій.

"Піском засипали, збивали полум'я. Щоб не загорілися бліндажі чи опорникі наші. Оце все зайняло цілий день, до вечора. Трошки попотіли", – сміється "Сухий".

Бійці розділили обв'язки: одні чергують на постах, інші – гасять пожежу. Всі свої укріплення армійцям вдалося врятувати: "Вітром полум'я пішло в їхній бік, на їхні позиції, вони теж постраждали від цієї пожежі. Зробили самі собі".

Ворожі міни лягали прицільно. Армійці зрозуміли: супротивник корегує вогонь із повітря. Після трьох днів постійних обстрілів, піхотинці 30-ї Окремої механізованої бригади вистежили ворожий безпілотник.

"Був обстріл. Я був на посту. Чутно, як летів він. Пару пострілів і потім доповів, що безпілотник вже наш. Побіг, забрав його після обстрілу. Збив безпілотник і обстріл закінчився, бо вони ним корегували, де ми знаходимось", – згадує "Жора".

Боєць розповідає: щоразу, коли починали працювати ворожі міномети, він не йшов в укриття, а намагався вистежити ворожого крилатого корегувальника. Збив із свого автомата. Його, до речі, із посмішкою називає "Таня" – як і перше своє кохання.

Посадка, там де ми стоїмо, він з-за кущів вилетів і я побачив його в небі і відкрив вогонь. Піхотинці показують фото, які збереглися на коптері. На одному – російський найманець, який і корегував мінометний обстріл по армійцях. На іншому – вибух поблизу українських позицій від розриву ворожої міни 82-го калібру. Є і світлини самого безпілотника, який впав неподалік спостережного поста.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Дебати у ПАРЄ щодо оскарження повноважень російської делегації в організації – відео
Наступний матеріал
Стародавня флешка та 2 чернетки: Бірюков прокоментував обшуки ДБР у себе вдома
Loading...

Після чергової ротації противника: як минуло 9 травня біля Світлодарки

Дають гідну відповідь: як бійці обороняють Світлодарську дугу – сюжет

Гатять з ПТРК та блокують провізію: яку техніку розмістили окупанти біля Світлодарки

Кулемети, "утьоси" та підриви: оборонці Світлодарки розповіли про гарячу ніч

"Почали агресивно бити по нас": ексклюзивний репортаж із тривожної нічної варти захисників Світлодарки

"Тато скоро буде поруч": захисники Світлодарки, попри регулярні ворожі обстріли, постійно згадують про рідних