5 канал

Міць українського ОПК: Хрещатик прикрасили 70 бойових машин – відео

Кияни та гості столиці нині можуть роздивитися зразки кращого озброєння ЗСУ на Хрещатику

На Хрещатику сьогодні, 23 серпня, відкрили експозицію машин, яка стане частиною урочистих заходів до Дня Незалежності. 

Одна з машин – БМД, підбита у зоні АТО. Для виставки її полагодили та відправили покрасуватися в центр столиці. Нині на її броні – десант виключно дитячий.

Ще одна гордість українського ОПК – модернізований вітчизняними конструкторами Т-72 з новим шасі та двигуном. "Цей танк поки що в одному екземплярі. Все таки машина набагато краща, ніж 72-га, яка була раніше", – каже боєць Олександр.

Є на виставці й український аналог "Граду". "Верба" стріляє швидше і головне – спритніше тікає після залпу. У цих установок теж попереду випробування.

"Зараз дуже важливо, щоб можна було швидко змінити позиції, якщо в цьому є потреба. Ця машина дозволяє швидше покинути місце", – каже командир БМ-21 "Верба" Сергій Совенко.

Ще одна машина, яку ще не бачили військові, уже встигла стати легендою. "Змодельовані бої – з 10 кращих танків світу – "Оплот" завжди перемагає", – зазначає курсант Харківського інституту танкових військ Олександр.

Один із кращих танків у світі – український "Оплот" цьогоріч нарешті з'явиться у вітчизняних танкових частинах. Гроші на них таки знайшли. Виробляють таку техніку не перший рік, але раніше вони йшли лише на експорт.

"Оплоти" почнуть поступати в армію найближчим часом. Будуть поступати стільки, скільки нам дозволить державне оборонне замовлення і фінансовий ресурс", – переконує міністр оборони Степан Полторак.

Сім десятків бойових машин, танків, САУ та гармат простоять на Хрещатику ще кілька днів, а потім – частина з них вирушить на Схід. Переконатись у міці української зброї можна, переглянувши відео:

Максим Волобоєв, Ірина Богачук, Орест Пона та Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Танк "Оплот", РСЗВ "Ураган", ББМ "Козак": на Хрещатику виставили броньовану міць української армії

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Несподівана знахідка: на Івано-Франківщині під міст заклали бомбу
Наступний матеріал
Час. Підсумки дня: ексклюзивне інтерв'ю Максимом Нефьодовим
Loading...