Два роки повномасштабної війни. Форпостом для Києва на початку великого російського вторгнення - став Ірпінь. Місто пережило часткову окупацію, вбивства та розстріл людей російською армією. Та попри все вистояло. Нині в Ірпені згадують ті події і вшановують убитих росіянами цивільних та військових. Журналістка "5 каналу" Каріна Шевченко відвідала захід.
Від перших днів великого вторгнення у місті точилися пекельні бої. Ірпінь перебував у частковій окупації майже три тижні. Понад триста цивільних загинули – серед них двадцятеро дітей. Друга армія світу навмисно вбивала людей та нищила цивільну інфраструктуру. Щоб обмежити виїзд, зруйнували залізничне сполучення. Проте місто вистояло.
Людей тисячами евакуйовували через Романівський міст. Вже 28 березня окупанти відійшли від міста, а Ірпінь здобув відзнаку "Міста-героя".
"Ми тут були до 14 березня Тяжко переживали, опалення не було води не було, з 8 березня все поперебивали, а в нас часний будинок тут, з криниці брали воду у сусіда, а продукти якісь були в новусі, запасалися, а потім уже волонтери нас, коли було тяжко, в останній день вивезли. Страшно було стріляли розриви було", – розповів житель Ірпеня.
"Нас поставили на романівському мосту на блокпосту, відпочити і от в цей час почався обстріл, здавалося вони щоб з собою назад не везти випустити все що було. Сильний обстріл, перший снаряд впав в 50 метрі від блокпості, а потім тривалий жахливий обстріл, а потім наступила тиша", – розповів оборонець Ірпеня Віталій.
Як повідомляв 5.UA, до Києва прибула делегація українських партнерів.
Читайте також: Фіналом цієї війни буде перемога: Зеленський з Гостомеля звернувся до українців у другу річницю повномасштабного вторгнення
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.