'Майстерня добра'
'Майстерня добра' 5 канал

"Майстерня добра" в госпиталі: які сюрпризи до Дня Незалежності готують армійцям на передову

Читайте по-русски
Серед подарунків, які готують для військових – листівки, браслети, картини та розмальовані футболки. Їх поранені бійці прикрашають власноруч

"Майстерню добра" розгорнули на території Київського військового госпіталю. Десятки волонтерів, бійців, які там лікуються, і студентів військового ліцею імені Івана Богуна зібралися, щоб власноруч приготувати сюрпризи армійцям на передову. А відправити їх планують на День Прапора та День Незалежності.

Сергій Кнутов – піхотинець 72-ї бригади. У військовому госпіталі чоловік провів уже 2 роки життя. Сюди потрапив після складного поранення в Авдіївській промзоні.

"У мене РПГ прилетіло в голову, шия пробита і пів черепа роздроблено. У мене ще металева пластина, щелепа металева, орбіта металева і пів черепа металевих", – каже ветеран АТО.

Через стан здоров'я повернутися на фронт до побратимів Сергій не може, але підтримує військових зі столиці.

Нині готує їм подарунки – плете обереги-мандали: "Показати, що тут пам'ятають, чекають, люблять їх, вони захисники. Приємно ж буде отримати звідси подарунок".

Серед подарунків, які готують для військових – листівки, браслети, картини та розфарбовані футболки. Їх поранені бійці прикрашають власноруч. За допомогою трафаретів і спеціальних фарб.

Ігор лікується в госпіталі вже майже 2 місяці. Для побратимів на схід вирізає патріотичні листівки: "Це заготівка для листівки. Ми їх будемо підписувати і передавати хлопцям. До кого вона дійде, я конкретно не знаю, але вона прийде нашим хлопцям".

Ще один майстер-клас – з малювання. За вчителя – художниця-аматорка Юлія. На цупкому папері зі зразка її сьогоднішні учні змальовують ангела.

"Малюємо ангела-охоронця на тлі українського прапора. Роботи мають поїхати на передову, на "нуль", треба щоб там були охоронці, я захищають всю країну, нас і особливо тих хлопців, які там перебувають", – пояснює художниця.

Готували подарунки для військовослужбовців не лише поранені бійці, які лікуються в шпиталі. Прийшли також волонтери та учні військового ліцею імені Івана Богуна. Головна мета, кажуть організатори, – висловити підтримку поранених бійців тим військовим, які нині воюють на сході.

"Вони викладають все, що отут є (показує на серце), побажання добра і, звичайно, побажання перемоги. Вони хочуть зараз повернутися до них, стояти поряд, але через те, що вони не можуть робити це через здоров'я, вони отак, у цій арт-терапії можуть виразити свої почуття", – наголошу голова волонтерської сотні "Добра воля" Наталя Воронкова.

Везти подарунки на передову волонтери планують 23 та 24 серпня – в День Прапора та День Незалежності.

Ірина Сисак, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання Кабінету Міністрів – завершено
Наступний матеріал
"Чаклунки-дивачки": в Києві відбулася прем'єра вистави від дітей із проблемами зі слухом