760 грамів – критично низька вага, з якою народився Дмитро. Нині з мамою розглядає портрети лікарів, які врятували його життя і щодня продовжують виходжувати таких самих діток. Цю фотовиставку організував Київський перинатальний центр. Валентина Іванівна, лікарка, яка виходжувала Дмитра, пригадує, як це було.
"Він дуже важко сприймав харчування, кожний грам його ваги нам діставався дуже важко, але. Ну, в нас сильна команда, батьки в нього свідомі – вони допомагали нам, і таким чином, всі разом: ви результат бачите", – розповідає лікар-неонатолог Київського перинатального центру Валентина Бачинська.
Мама розповідає, що довелося пройти не один рік випробувань: штучна вентиляція легень, операція на очах, був навіть крововилив у мозок. Та сьогодні хлопець навчається – радо усміхається на камеру. В умовах інклюзивної освіти встигає наздоганяти однолітків.
"Дуже хороша тенденція! Так не зовсім скажеш, ДЦП в нас немає – що найважливіше – а так ну..." – каже мама передчасно народженої дитини Ольга Пєхова.
Раніше лікарі вважали, що шансів на виживання дітей, які народилися передчасно, критично малі. Та сьогодні, завдячуючи новим технічним можливостям – проблеми "ранніх пташок" навчилися успішно вирішувати.
"Перинатальні центри – це не просто ну якась там установа. Це установи, де люди отримують другий шанс на життя, іншу якість життя. Це закладається ще на перинатальному етапі. Тому нам би хотілося, щоб це не було якесь таке незрозуміле словосполучення: перинатальний центр. Щоб кожен розумів, що кожен може на цьому місці опинитись", – наголошує співорганізаторка виставки "Я є життя" Ірина Цициліна.
Одна із ключових цілей цієї виставки – збір коштів на обладнання для реабілітації дочасно народжених.
"Воно дуже таке дороговартісне. Мабуть, по своїй значущості воно сьогодні – це як воєнна техніка. Мабуть, от так. Це та ж зброя – тільки виходжування недоношених дітей. Воно постійно знаходиться в роботі і тому воно постійно покращується. Технології неонатології – вони ростуть, вони змінюються. І те, що десять років тому ми вважали, що там 570 грамів взагалі вижити не може – на сьогодні вони виживають", – пояснює завідувачка відділення Київського перинатального центру Валерія Ташкевич.
Окрім питання поспішайок, як жартома їх називають у перинатальному центрі, організатори також бажають допомогти нашим бійцям – разом із партнерами уже зібрали близько 9 мільйонів гривень на мобільний шпиталь.
"Це сто життів за день, і це сто життів людей, захисників, які прямо, коли ми з вами зараз знімаємо, вони забезпечують оцей наш захист. Ми їх можемо врятувати від інвалідності. Тому, що дуже багато людей потребують допомоги і не отримують її, а мобільний шпиталь він якраз забезпечить оте зберігання кінцівок, що необхідно", – зазначає співорганізаторка виставки "Я є життя", засновниця ГО "Культура та спадщина" Ірина Цициліна.
"Ми, на жаль, втратили вже і загиблими, і пораненими "динамівців". Є загиблі спортсмени, є загиблі тренери. Ми переживаємо і страждаємо за це разом з їхніми сім'ями. Тому ми все можливе будемо робити для того, щоб – ще раз кажу – зберегти життя наших військових, допомогти їм видужати, в разі отримання поранення, і таким чином допомогти і наблизити день перемоги", – розповідає заступник голови фізкультурно-спортивного товариства "Динамо Україна" Віктор Курж.
Загалом сподіваються закупити 52 мобільних шпиталі. Долучитися до нашої спільної перемоги можуть усі за QR-кодом на екрані, а також на сторінці благодійного фонду Реконструкції та розвитку України.
Назар Войтенков, Юрій Усік, "5 канал"
Нагадаємо, 17 листопада в Україні відзначають день передчасно народжених. Кожне 15 немовля в Україні з'являється на світ передчасно. Щороку таких дітей народжується близько 20 тисяч. Такі дані наводить Національна служба здоров'я. Передчасні пологи – чи не найпоширеніша причина смерті немовлят. Але й рятують таких дітей в Україні дедалі частіше. Для цього є необхідне обладнання та кваліфіковані лікарі. Таких дітей, зокрема, виходжують у столичній лікарні "Охматдит".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Цією дорогою евакуйовували маленьких пацієнтів "Охматдит": благодійний забіг "Дорога життя" в Києві
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.