5 канал

У середмісті Києва зібралися кілька сотень пластунів: що відзначали – відео

Найменшим пташатам у Пласті лише 2 роки

Новий пластовий рік в українських скаутів. Позаду в них таборове літо із навчаннями, сходинами й гутірками – попереду різноманітні акції й волонтерські заходи. Які саме – розпитувала журналіст "5 каналу" Наталка Коцкович.

Прощаються із закінченням таборового відпочинку, відзначають кращих та повертаються до навчання. Так у Києві традиційно відкривають новий пластовий рік.

Комендант заходу Данило Соболь говорить: "Сьогодні у нас як у школі, починається новий рік, ставимо собі нові цілі. Так само сьогодні пластуни деякі переходили на вищі ступені, тобто вони відкривали для себе нові вершини, ставили ще вищі вершини".

Позаду в них численні волонтерські акції, концерти і що найважливіше – табори, де нерідко їм незвично і складно. Утім, як запевняють пластуни-виховники, після кожного таборування дитина повертається загартованішою та самостійнішою.

9-річний новак Ілля Жупанов цьогоріч відбув свій уже другий табір. Із захопленням зізнається, Пласт познайомив зі справжніми друзями.

Хлопчина розповідає: "Мені він дає радість, друзів, настрій. Я кожної неділі ходжу на збірки і думаю, о, зараз піду на пласт, мені зразу радісно стає. Ну і на табори їжджу. На таборах, звичайно, важко, але все одно класно".

Пласт в Україні з року в рік розширюється. Дедалі більше батьків хочуть віддати своє чадо на справді патріотичне виховання. До речі, найменшим пташатам у Пласті лише 2 роки. З ними та підлітками працюють старші пластуни-виховники.

Роман Красовський, старший пластун, каже: "Пластова методика полягає у всебічному розвитку дитини, шляхом особистого прикладу. Методика апробована 100-річною історією організації. Тому запрошуємо людей до нас в організацію". 

А як у середмісті Києва пройшов збір пластунів, дивіться у відео:

Наталка Коцкович, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
На Чернігівщині знешкодили понад 300 боєприпасів часів Другої світової
Наступний матеріал
Смаколики для благої справи: у Сумах в дитсадку влаштували благодійний ярмарок для сиріт
Теги:
Loading...

Під Києвом відкрився всеукраїнський табір "Юний пластун"

"Лагідна українізація": Волонтери та пластуни зібрали 16 тонн "розумної" допомоги Донбасу

Харківські пластуни передали Віфлеємський вогонь миру пораненим бійцям