У Києві закриті кав'ярні та ресторани. Власники закладів харчування не пускають відвідувачів всередину. Але продають їжу та напої на виніс і через служби доставки. Хоча і переконують, недорахуються за ці вихідні практично 40 відсотків тижневої виручки. Під замком і торгово-розважальні центри. Наша Ганна Рибалка зранку проінспектувала великі ТРЦ і один скандальний гіпермаркет. Що побачила – дивіться у сюжеті.
З дітьми на закупи поспішає цей чоловік. Однак не може купити іграшки.
"Погано. Це нам не подобається", – каже чоловік.
З півночі суботи торговельні центри мали закритися. До нуля годин понеділка. Бо нині карантин вихідного дня. Цей чоловік каже, йому терміново треба – каналізаційну трубу.
Охоронці незворушні: торгують лише онлайн. У магазині видають лише інтернет-замовлення. Але чергу не розганяють.
Чи триває 72-годинна п'ятниця – як посеред тижня анонсували приїхали перевірити активісти Нацкорпусу. Викликали поліцію. Ті склали адмінпротокол.
"Зробили контрольну закупку. Ми купили три балони з фарбою. Тобто повністю господарські товари", – говорить Данило Брусов, речник Київського осередку Національного корпусу.
"Сам магазин офлайн не працює. Каси не працюють. Зараз тільки приходять забрати товар люди, які заздалегідь зробили замовлення на сайті", – розповідає Максим Шеремет, директор торговельного центру мережі "Епіцентр".
У мережі гіпермаркетів божаться, що карантин вихідного дня не порушують. Люди приходять, щоб забрати онлайн-замовлення. А попередні дописи в соцмережах про те, що їхні магазини в суботу та неділю працюватимуть, каже, неправильно зрозуміли.
"Точна інформація як ми працюватимемо з'явилася тільки після того як вийшла постанова. А все, щ було до цього – це ж, розумієте. Це соцмережі", – каже Максим Шеремет, директор торговельного центру мережі "Епіцентр".
У центрі Києва торговельні центри – на замку. Працюють лише продуктові магазини. На столичному Подолі і численні кав'ярні в суботу зачинені. Підприємці скаржаться на збитки. Але, кажуть, постанову уряду, виконують.
"Субота, неділя в режимі на виніс. Всіх людей ми не пускаємо", – говорить Марія, власниця кав'ярні.
"Зараз ми скоротили наших працівників. Тому що ми не можемо виплачувати всім зарплату. Також ми скоротили всім зарплату", – розповідає Марія, співробітниця кав'ярні.
Цей чоловік – власник магазину неподалік Майдану Незалежності. В суботу та неділю в нього майже половина тижневого заробітку. Тепер його втрачає і свої емоції не приховує.
"Вибачте за вираз, це дебільна постанова. Якщо нас оштрафують – конкретно сказати буде ***дець", – говорить Олександр, власник магазину.
У деяких ресторанах відвідувачів усередину пускають. Але режим як у магазині: замовив, заплатив, забрав. У цьому "Макдональдзі" такої функції немає: "Ми думали, він працює на виніс, але тут немає віконця".
У Кабміні нагадують: карантин вихідного дня запровадили щонайменше ще на два наступні вікенди. Окрім закладів харчування, не працюватимуть спортивні зали, фітнес-центри, салони краси та непродуктові магазини. Культуру теж перенесіть на будні.
Без кіно, вистав та театру. Карантин вихідного дня стосується і закладів культури. Тож у суботу і неділю їм доведеться зачинятися.
Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, "5 канал"