Затримання злочинного угрупування, Іспанія
Затримання злочинного угрупування, Іспанія Європол/офіційний сайт

В Іспанії затримали українців, які незаконно продавали російські танки і вибухівку – Європол

Читайте по-русски
Громадяни України діяли у межах міжнародної злочинної банди і були залучені також до відмивання коштів

Іспанські правоохоронці затримали семеро осіб, серед яких були і громадяни України, яких підозрюють у незаконному постачанні сторонам конфліктів на Близькому Сході та в Північній Африці важкого озброєння. Йдеться зокрема і про танки.

Отримані за продаж озброєння кошти члени угрупування, за версією слідства, відмивали і переказували на рахунки у Швейцарії та Сполученому Королівстві. Про це інформує прес-служба Європолу.

Водночас, там не поточнили, про яку кількість затриманих українців йдеться.

"Злочинна мережа, у складі якої латвійці, іспанці та українці, незаконно перевозила російську зброю і вибухові речовини на комерційних суднах з України переважно до зон конфліктів у Північній Африці і на Близькому Сході, на яких поширювалося міжнародне ембарго. Незаконні поставки були приховані на вантажному судні, яке перевозило озброєння, що постачалося легально", – зазначається у повідомленні Європолу.

За даними правоохоронців, злочинне угрупування діяло на міжнародному рівні і мало багато зв'язків. Зокрема, злочинцям вдалося організувати втечу капітана одного зі своїх суден із грецької в'язниці.

"Злочинна мережа розробила добре організовану схему відмивання грошей, яка дозволяла їм інвестувати свої злочинні доходи у легальний бізнес...Активи переводили на банківські рахунки в європейських країнах, переважно у Швейцарії та Великій Британії. Звідти злочинці переказували гроші в Іспанію і використовували їх під прикриттям законної комерційної діяльності", – повідомили в Європолі.

Поліцейські взялися розслідувати цю справу ще 2018-го року. А затримати членів угрупування вдалося лише у листопаді цьогоріч завдяки розколу серед їхніх ватажків.

Була проведена спецоперація, правоохоронці навідалися з обшуками до семи будинків у провінціях Аліканте, Валенсія і Барселона. У ході обшуків було вилучено майна орієнтовною вартістю близько 10 млн євро. Більш як півсотні фінансових продуктів було заморожено.

Попередній матеріал
"Вова, бери шинель, іди додому, не ганьбися": брати Капранови в "Рандеву з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Кав'ярні та ресторани зачинені: як у Києві проходить карантин вихідного дня та що кажуть люди – сюжет
Loading...