Європол: Через криптовалюти "відмивають" мільярди доларів

Поліція не може відстежувати транзакції з криптовалютою, як і не може заморозити ці активи, констатує Європол

Від 4,5 до 5 мільярдів доларів зі ста, отриманих незаконним шляхом, відмивають за допомогою криптовалют. Про таке заявив директор Європолу Роб Уейнрайт в інтерв'ю BBC

"Ними не управляють центральні влади (країн – ред.), тому поліція не може відстежувати ці транзакції. Навіть якщо вони визначать, що транзакції мають кримінальний характер, вони не можуть заморозити активи, на відміну від традиційної банківської системи", – пояснив директор Європолу.

За його словами, наразі тенденція використання криптовалют у "відмиванні" незаконно отриманих грошей тільки зростатиме попри те, що нині ця сума становить лише 4,5–5% від всієї суми незаконного обігу коштів.

Водночас, в Європолі кажуть, що незважаючи на всі вжиті заходи, можливості служби в цьому напрямі, як і раніше, значно обмежені. Причиною є те, що у більшості випадків поліції дуже важко визначити, хто виводить ці гроші.

Як правило, саме це більш ніж влаштовує зловмисників, каже Уейнрайт.

Також він повідомив: найважче справи йдуть з такими криптовалютами як Monero або Zcash. Алгоритми цих криптовалют дають змогу значно ускладнити завдання правоохоронцям зі встановлення відправника або одержувача транзакції.

В Європолі кажуть: той, хто надає послуги з обміну криптовалют на готівку, має відчувати відповідальність і співпрацювати з поліцією.

Нагадаємо, раніше економіст Сергій Фурса в ефірі "5 каналу" заявив, що біткойн наразі – це класична бульбашка, яка роздувається винятково спекулятивним попитом. Своєю чергою, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак дав поради українцям щодо інвестування в криптовалюти.

Як інформував 5.UA, 6 лютого курс біткойна обвалився нижче $6 тисяч. При цьому ще в січні цього року біткойном торгували за ціною у понад $11 тисяч

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турчинов: Закон про реінтеграцію ОРДЛО не відкидає військового шляху повернення територій
Наступний матеріал
Порошенко телефоном обговорив з Путіним звільнення заручників – ЗМІ