Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

Турчинов: Закон про реінтеграцію ОРДЛО не відкидає військового шляху повернення територій

Водночас, одним із пріоритетних шляхів вирішення ситуації залишається дипломатичний

Закон про реінтеграцію Донбасу не відкидає силового шляху звільнення окупованих територій і створює для цього передумови. Про таке заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, передає УНІАН

"Водночас, закон не перекреслює мирного шляху. Навпаки, сьогодні ніхто не скасував Мінських угод. Так, Росія їх саботує, вона намагається їх нівелювати, але дипломатичний шлях, згідно з позицією Президента, залишається одним із пріоритетних", – нагадав Турчинов.

Він додав, що цей документ дуже важливий для України. Передусім тому, що вперше на рівні закону Росію визнали країною-агресором.

"Це одразу перекреслює плани Путіна щодо маскування військової агресивної операції під миротворчу – те, що він хотів зробити, і те, що вже навіть обговорювали в ООН. Тобто, цей закон узагалі не дає можливості Росії називати себе миротворцем, бо не можна бути миротворцем і агресором одночасно", – підкреслив секретар РНБО.

Крім того, закон чітко визначає технологію захисту громадян України, які залишилися на окупованій території, а також тих, хто змушений був покинути власні домівки й нині перебуває в Україні, але втратив майно, нерухомість тощо.

"У законі чітко зазначено, що будь-які акти, складені на окупованій території, не мають жодного юридичного сенсу. Ми реально захищаємо наших громадян від свавілля й терору, в якому вони змушені сьогодні перебувати", – зазначив Турчинов

Окремо він наголосив: важливою є й безпекова складова закону.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Пейзажі війни": бойовий підрозділ поділився фото з передових позицій

Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни

Попередній матеріал
Західні сусіди України перетворюються на перепону на шляху до ЄС – політолог
Наступний матеріал
Європол: Через криптовалюти "відмивають" мільярди доларів
Loading...