Ірина Геращенко
Ірина Геращенко фото Ірини Геращенко / Facebook

Реінтеграція ОРДЛО: Геращенко пообіцяла "несподівані моменти" у документі

Філософія законопроекту чітка: повернення, а не відторгнення окупованих територій

Законопроект щодо реінтеграції ОРДЛО має певні несподівані моменти, які дозволять посилити дипломатичну позицію України. Про це повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на сторінці у Facebook

"У законопроектах Петра Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка – це буде тест для ВР. Тож завтра (4 жовтня) – цікавий день, й потім важливий розгляд законопроекту у ВР", – написала вона.

За словами Геращенко, після офіційного внесення Президентом законопроекту буде зібрана так звана "неформальна Мінська платформа" – аби "детально пройтися по новелам і зблизити позиції парламенту". До дискусії можуть приєднатися українські представники в політичній підгрупі у Мінську – Ольга Айвазовська й Олександр Моцик. 

Крім того, заступник голови Ради запевнила, що головна ідея президентського законопроекту – це повернення, а не відторгнення тимчасово окупованих територій.

"Ключове, філософія закону: це повернення, а не відторгнення територій, не відмова від них, як дехто пропонує. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне", – уточнила Геращенко.

Вона пояснила: "Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати, було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни- окупанта, також законодавчого закріпленні іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство й існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росією". 

Водночас, Геращенко зазначила, що нині в Інтернеті публікують певні фейкові законопроекти, які Президент нікого не вповноважував оприлюднювати.

"Дивна тактика "Самопомочі" – вкидати не свої тексти, до яких вони не мають жодного відношення, і які їх ніхто на вповноважував оприлюднювати", – прокоментувала заступник голови ВР. 

Нагадаємо, 3 жовтня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд опублікувала одну з версій законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

На приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" – ФОТО

/
/
/
На Приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" 3
/
На Приморському напрямку ворог застосував РСЗВ "Град" 3
/
/

Попередній матеріал
США вимагають від Москви скасувати вирок Умерову – Держдеп
Наступний матеріал
ЄБРР закриває більшість офісів у Росії
Loading...