uk.wikipedia.org

НБУ пропонує розробити новий законопроект про майнінг та криптовалюти

  Регулятор вважає, що введення технології блокчейн, смарт-контрактів – це речі, яким не потрібно заважати, а потрібно навпаки підтримувати

  Національний банк закликає якнайшвидше створити спільну робочу групу та розробити новий законопроект, що врегулював би питання криптовалют в Україні. Про це заявив керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі, передає видання Finance.ua.

  "Ми хочемо разом підготувати документ, який буде напрацюванням робочої групи, де будуть і ключові державні інститути, які у цьому повинні бути задіяні, і учасники ринку, бо вони краще знають цю технологію і те, як визначити ті чи інші явища… Ми будемо робити спільний документ і будемо намагатися, щоб він все ж був прийнятий", – зазначив Бахтарі.

  За його словами, ті законопроекти, які зараз є в парламенті, недосконалі. До них дуже багато зауважень з боку фінрегуляторів. Тому пропозиція НБУ полягає в написанні нового документа.

  "Потрібен новий документ, в якому буде чітко визначено статус того ж майнінгу, тих же криптовалют, віртуальних валют у цілому, ICO і технологій блокчейн", – уточнив представник НБУ.

  Він додав, що введення технології блокчейн, смарт-контрактів – це речі, "яким не потрібно заважати, а потрібно навпаки підтримувати". А той факт, що в українському законодавстві для них немає визначення, створює нечіткість, яку потрібно подолати.

  У НБУ також наполягають, що це потрібно зробити "якомога швидше, невідкладно", щоб ніхто не звинувачував регулятор у тому, що він затягує процес.

  Нагадаємо, раніше економіст Сергій Фурса в ефірі "5 каналу" заявив, що біткойн наразі – це класична бульбашка, яка роздувається винятково спекулятивним попитом. Своєю чергою, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак дав поради українцям щодо інвестування в криптовалюти.

  Як інформував 5.UA, 6 лютого курс біткойна обвалився нижче $6 тисяч. При цьому ще у січні цього року біткойн торгували за ціною у понад $11 тисяч

  Попередній матеріал
  У Мінсоцполітики повідомили, коли "мінімалка" може перевищити 4 тисячі
  Наступний матеріал
  "Паливні схеми" в МОУ: Холодницький розповів, коли завершать слідство