Десята річниця розгону Євромайдану. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року спецпідрозділ "беркут" на Майдані Незалежності побив та розігнав студентів, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Тієї листопадової ночі на Майдані Незалежності було майже 400 протестувальників. Близько четвертої ранку на головну площу Києва почали завозити вантажівки з елементами новорічної ялинки. Її зводили неподалік місця протесту. Загони ще тодішньої міліції оточили активістів.
Бійці "беркуту" витягали та жорстоко били сплячих людей біля монумента Незалежності. "беркутівці" переслідували беззбройних активістів далеко за межами Майдану. Щонайменше 79 людей тоді були травмовані, троє – зникли безвісти. Майже чотири десятки протестувальників силовики затримали, але згодом відпустили.
У Міністерстві внутрішніх справ розгін протестувальників виправдовували буцімто провокаціями з їхнього боку. Однак від дій силовиків влада Януковича відмежувалася. І нікого не покарала. Натомість наступного дня – сотні тисяч людей вийшли підтримати мітингарів. Так силовий розгін Євромайдану та побиття беззбройних студентів – стали поштовхом для початку Революції Гідності.
Як повідомляв 5.UA, ЄСПЛ підтвердив, що влада порушувала права людей під час Євромайдану. Суд встановив, що влада умисно застосовувала насилля, а затримання були упередженими.
Нагадаємо, 2014 року в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько 100 людей, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні були заарештовані та піддані тортурам.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.