На Деснянській водопровідній станції провели практичні навчання
На Деснянській водопровідній станції провели практичні навчання 5 канал

"Аварія, витік хлору": на Деснянській водопровідній станції провели практичні навчання

Читайте по-русски
Під час тренувань продемонстрували лише роботу на об'єкті. В разі реальної загрози – підключають співробітників комунальних служб і поліції

Як запобігти витоку хлору, врятувати постраждалого й оперативно ліквідувати пошкодження. У Києві на Деснянській водопровідній станції провели навчання з ліквідації аварії. Участь у них взяли працівники ДСНС, Київської служби порятунку, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За легендою, стався витік хлору, яким на станції знезаражують воду. Є один постраждалий. Сигнал тривоги надходить до диспетчерської: "Робітникам та службовцям станції негайно вдягти промислові протигази та вийти у район ОВС1".

Диспетчер оповіщає рятувальні служби. Спрацьовує система безпеки – навколо місця витоку хлору утворюється водяна завіса, щоб речовина не поширювалася далі.

"Хлорне господарство знаходиться майже всередині міста Києва. Під загрозою, дійсно, потенційною загрозою велика кількість мешканців прилеглих житлових масивів. І саме тому об'єкт був вибраний цей", – зазначає гендиректор "Київводоканалу" Дмитро Новицький.

Першими до роботи беруться рятувальники. Вони розгортають намет дегазації, в якому пройдуть обробку всі, хто був у зоні витоку хлору. Одна бригада вирушає за постраждалим. Друга – блокує пошкоджену ділянку трубопроводу. Постраждалого після дегазації передають медикам. Проводять знезараження території.

Тоді вже ґрунтовний ремонт можуть починати працівники водоканалу. Весь цей час контрольну водяну завісу влаштовують автівки рятувальників за межами станції. У ДСНС кажуть – головне завдання виконали.

"Часових параметрів немає. Якнайшвидше повинні прибути всі служби. Вони чітко повинні розуміти, що вони повинні робити. І зробити все, щоб хімічні речовини не розповсюджувалися за хімічно небезпечний об'єкт", – каже заступник начальника управління цивільного захисту ДСНС Олег Стоволос.

Під час навчань продемонстрували лише роботу на об'єкті. В разі реальної загрози – підключають співробітників комунальних служб і поліції.

"Це і оповіщення населення, яке проживає в прилеглій зоні біля підприємства. Це і проходження працівниками ЖКХ разом зі співробітниками поліції по квартирах, доведення інформації, що потрібно робити. Це проведення евакуації населення, якщо є у нас загроза виходу хмари за межі території підприємства", – уточнює начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук.

У ДСНС пояснюють, щоб до цього не дійшло – і проводять навчання. Раз на рік – теоретичні, раз на три роки – практичні. Хімічно небезпечних об'єктів у столиці вистачає.

Ірина Шевченко, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Зіркові "Юкі" світового хокею: історії успіху українських мігрантів за океаном
Наступний матеріал
"Маємо зустрічне питання": у ЦВК відповіли Генпрокуратурі, чому Кузьмін досі кандидат у депутати
Loading...