'Uke'
'Uke' 5 канал

Зіркові "Юкі" світового хокею: історії успіху українських мігрантів за океаном

Читайте по-русски
Зіркові "Юкі" світового хокею: історії успіху українських мігрантів у США

До виходу на великому екрані готують історії нащадків українських мігрантів, які стали зірками світового хокею у Північній Америці. З авторами документального фільму зустрілися кореспонденти "5 каналу". На якому етапі зараз робота над стрічкою – далі.

Більш як десяток інтерв'ю з легендами світового хокею, години розмов із людьми, які вперше за багато років згадували українську мову. А ще – складні перемови в організації зустрічей, кількаденні переїзди через всю Північну Америку. Для Володимира Мули – це вже третій досвід зйомок документальних фільмів на цьому континенті. Раніше він розповідав історії успіху українських мігрантів у США. Тепер же взявся за тему спорту.

"Юкі" – так називали мігрантів з України в Північній Америці, і саме таку назву отримав новий фільм. Його автор підрахував: 56 хокеїстів українського походження за історію існування Національної хокейної ліги ставали її переможцями.

Шестеро з них – у сотні найкращих гравців ліги всіх часів: "Майк Боссі, Джонні Бауер, Турк Брода, Джонні Буцик, Террі Савчук, Вейн Грецкі. І з цих шести – трьох нам вдалося записати".

Дивіться також: Канадська хокейна команда вийшла на лід у вишиванках

Підготовка такого фільму – це не лише інтерв'ю з хокеїстами. Окремо автори шукають факти, які підтверджують їхнє походження. Про українське коріння легендарного Вейна Грецкі говорить його батько Волтер. Зв'язок з Україною тренера Баррі Троця – торішнього володаря Кубка Стенлі з "Вашингтон Кепітелз" – знайшли у канадському архіві.

"Сьогодні прийшло, що дід і баба Баррі Троця дійсно були з України. Підтверджено, ось сертифікат про одруження, і вони були українцями. Ми копнули глибше, є інформація, звідки саме вони прибули – з Львівської області", – розповідає Володимир Мула.

На відзняту за океаном та в Україні частину роботи з власної кишені уже витратили близько 600 тис. грн. Серед того, що залишилося – зокрема викупити в НХЛ право використовувати архівне відео. Кошти для завершення фільму шукали на одній із програм Українського культурного фонду. Однак там вирішили, що 7 млн грн на таку стрічку – занадто велика сума.

"Фінансовий експерт, який аналізував і робочий план проєкту, команду проєкту, кошторис проєкту, тобто відповідність різних статей витрат… Експерт оцінив кошторис проєкту в непрохідний бал", – знизує плечима виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів.

Автор фільму "Юкі" пояснює: "Ми прописували бюджет із точки зору закінчити проєкт за 5 місяців. Бо ця історія вже тягнеться понад 2 роки. Ті всі кошти, які ми подавали до культурного фонду, це щоб завершити проєкт і презентувати його не лише в Україні".

Автори впевнені, що такий фільм буде цікавий не лише українському глядачеві, а й в Канаді та США, де хокей надзвичайно популярний. Тому далі шукають гроші, щоб завершити свою роботу. Сподіваються зробити це вже наступного року.

Петро Троць, Євген Школьник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Відповідатимемо адекватно і жорстко, якщо треба буде" – включення з пікету біля КСУ
Наступний матеріал
"Аварія, витік хлору": на Деснянській водопровідній станції провели практичні навчання
Loading...