Дах
Дах kiev.segodnya.ua

Антикорупційна карта ремонтів: у Києві за допомогою онлайн-інструмента можна дізнатися, куди витрачаються мільйони з бюджету

Читайте по-русски
Завдяки онлайн-карті до столичного бюджету вже повернули 18 мільйонів гривень

Боротися з корупцією можна, не виходячи з дому, за допомогою онлайн-карти ремонтів. Цей сервіс допомагає виявити зловживання на тендерах, термінах та обсягах виконання робіт за кошти місцевих бюджетів. Розробником ресурсу є Громадська організація "Антикорупційний штаб". Як працює ресурс – знають журналісти "5 каналу".

Щороку мешканка будинку на проспекті Науки робить ремонт у своїй квартирі на 9 поверсі. Щоразу після дощу на стелі з'являються плями. Два роки тому мав завершитися капітальний ремонт покрівлі цього будинку. Тоді підрядник виконав лише половину робіт.

"На жаль дуже не якісно і ви можете бачити результат на скільки неякісно, в мене як до ремонту тут затікали були великі плями, так і після ремонту вони залишилися", – каже мешканка столиці Людмила.

З міського бюджету Києва було виділено майже 800 тисяч гривень на ремонт покрівлі. Після його завершення мешканці перевірили якість робіт.

"Ми вийшли на дах і подивилися, що криша виконана, частина робіт зовсім не виконана, а не виконано 15 пунктів локального кошторису", – каже киянин Микола Петров.

Згодом з'ясувалося, що підрядник виконав роботи лише на 500 тисяч гривень, а 300 тисяч повернув у міській бюджет. Мешканці будинку не раз зверталися до замовника робіт, Голосіївської райдержадміністрації та поліції, щоб завершили ремонт та виправили недоліки. Крім того, звернулися зі скаргою до громадської організації Антикорупційний штаб. Її активісти розробили онлайн-карту ремонтів, за допомогою якої можна дізнатися все про тендери, витрати на ремонт, терміни завершення робіт, а також хто замовник та підрядник.

"Ми цю історію давай юридично допомагати, ми писали ряд звернень до контролюючих органів, до замовника і просили виправити ті недоліки, які виникли у зв'язку з цим покриттям. Зараз триває активно судовий розгляд по поверненню бюджетних коштів за пеню і прострочку, за неякісне виконання договору на ремонт цього даху", – пояснює виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.

Онлайн-карту створили для того, щоб кожен українець міг контролювати ремонтні роботи у своєму місті. Інформація на цю платформу автоматично переноситься з порталу публічних закупівель "Prozorro". Карта є зручною у використанні і містить інформацію і про великі міста, і про села. Якщо гроші на ремонт виділені, а роботи не проводяться, або проводяться неякісно, то користувачі можуть залишити скарги на онлайн-мапі або ж звернутися до Антикорупційного штабу за телефоном, який зазначений на сторінці сервісу.

"Ми такі вже факти перевіряємо спочатку з відкритих джерел, а потім вже наші юристи оформляють звернення до контролюючих правоохоронних органів якщо ремонт зроблений неякісно або взагалі не зроблений", – пояснює Сергій Миткалик.

За півтора року існування онлайн-інструменту до міських бюджетів вдалося повернути близько 18 мільйонів гривень.

Олександр Таран, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мінську проходить Марш солідарності медиків: є затримані
Наступний матеріал
Під будинком голови КСУ Тупицького відбулися сутички між поліцією та активістами – що відомо наразі – включення
Loading...
Зустріч нацгвардійця Віталія Марківа в Україні – відео

Зустріч нацгвардійця Віталія Марківа в Україні – відео

Більша частина ТВК прозвітувала про результати виборів у Києві

Більша частина ТВК прозвітувала про результати виборів у Києві

Коронавірус у Києві: за добу одужали більш ніж 200 осіб

Коронавірус у Києві: за добу одужали більш ніж 200 осіб

Стало відомо, коли оголосять проміжні результати місцевих виборів у Києві

Стало відомо, коли оголосять проміжні результати місцевих виборів у Києві

Кличко розповів, коли в Києві можуть запровадити жорсткий карантин

Кличко розповів, коли в Києві можуть запровадити жорсткий карантин

Київські патрульні врятували молоду дівчину, яка хотіла стрибнути з 25-го поверху – відео

Київські патрульні врятували молоду дівчину, яка хотіла стрибнути з 25-го поверху – відео