Акція щодо трансплантації
Акція щодо трансплантації 5 канал

Акція під АПУ: чого вимагали активісти та до чого закликали

Учасники акції підписали відкритий лист-звернення до Глави держави. У такий спосіб вони намагаються звернути увагу на проблеми трансплантології в Україні

У понеділок, 4 грудня, активісти національного руху "За трансплантацію" та пацієнти прийшли під Адміністрацію Президента. Вони вимагають проголосити 2018-й рік роком розвитку трансплантології та боротьби з онкологією. 

Учасники акції підписали відкритий лист-звернення до Глави держави. У ньому вони просять відправити українців, які потребують трансплантації, на лікування за кордон і розвивати відповідну галузь в Україні.

Зазначають: цьогоріч на порятунок недужих за кордоном держава виділила майже 630 мільйонів гривень. 120 осіб отримали необхідне лікування. Ще понад півсотні – очікують допомоги. Але близько сотні недужих не мають державної підтримки. Лист учасники акції передали через представника Адміністрації.

"Мені потрібна трансплантація кісткового мозку за кордоном. Уже місяць, як не знаю навіть, чи поставили мене в чергу, чи ні", – розповідає Віктор Підопригора.

Голова ГО Нацрух "За трансплантацію" Юрій Андреєв тим часом зазначає: "2017-го року сімнадцять людей вже померли в цій державній черзі на лікування за кордоном. Вони просто не дочекалися грошей. Це операції, які коштують 120–150 тисяч доларів на одного пацієнта. Україна вимушена фінансувати закордонні клініки". 

Попередній матеріал
Наймасштабніший обмін заручниками ймовірний вже до Нового року – Геращенко
Наступний матеріал
Блокування "NewsOne": що відбувається під телеканалом
Loading...