Фотосесія 'право на подих'
Фотосесія "право на подих"
5 канал

Чуттєва фотосесія: жінки із рідкісною хворобою взяли участь в особливому проекті

Жінки із рідкісною хворобою – легеневою гіпертензією – сфотографувалися для особливого календаря. Організатори планують дарувати цей календар меценатам, які зроблять пожертви на придбання кисневих концентраторів

Із Кіровоградщини на першу в житті професійну фотосесію приїхала Олена Паламарчук. Жінка наважилася на подорож, хоча через недугу боїться їздити далеко від дому. В Олени рідкісна невиліковна хвороба - легенева гіпертензія. Це коли в легеневій артерії підвищується кров’яний тиск і людина задихається. Почувається, наче з кульком на голові.

"Грипом перехворіла, і це все почалося зненацька. Не було жодних симптомів до того. Я вже не могла дійти з ліжка до ванної кімнати, як старенька бабця", - розповідає Олена.

У гримерці моделям-початківцям перевтілитися допомагає візажист. Олена, приміром, буде одним із весняних місяців.

"За порою року підбиралися відтінки, чалми. Ми намагаємося грати на контрасті", – каже візажист Оксана Шестакова.

Фотосесія 'право на подих'

Робота на фотостудії кипить. Одні гримуються, інші переодягаються, а хтось вже позує перед об’єктивом. Сором’язливим жінкам фотограф намагається пояснити, як поводитися в кадрі, і клацає, допоки не побачить потрібний знімок.

"Їм трішечки важкувато, бо вони не знають, як краще стати, як краще повернутися. Звичайно, треба налаштовувати, аби людина почувалася вільно, не комплексувала", – зазначає фотограф Дар’я Сердцева.

Фотосесія 'право на подих'

Як справжня модель, перед об'єктивом позує Марія Прокоф'єва. Саме вона вигадала жінкам образи для цього проекту. Для кожної – створила яскраві прикраси. А ще два роки тому Марія взагалі навіть і не мріяла, що стане дизайнером.

"Полетіла до Індії на лікування. Взагалі держава мене відправила туди, аби мені зробили трансплантацію серця і легень. Та завдяки тому, що я потрапила до потрібного лікаря, і він призначив лікування, яке мене врятувало, я повернулася додому без трансплантації", – розповідає Марія Прокоф’єва.

Мета фотопроекту – показати, що пацієнти з легеневою гіпертензією можуть бути гарними попри щоденну боротьбу з нестачею кисню. Особливі календарі організатори планують дарувати меценатам, які зроблять пожертви на придбання мобільних кисневих концентраторів. Пристрій, схожий на наплічник, допомагає недужим бути мобільними і повноцінно дихати.

Як минула фотосесія – дивіться в сюжеті:

За даними профільної асоціації, в Україні майже 350 пацієнтів із легеневою гіпертензією. І кожен третій з них потребує концентратора кисню.

Людмила Павленко та Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/

Попередній матеріал
Правоохоронці затримали торговця людьми
Наступний матеріал
У Грузії урочисто відкрилося "Дитяче Євробачення" – включення з Тбілісі