Фотосесія 'право на подих'
Фотосесія 'право на подих' 5 канал

Чуттєва фотосесія: жінки із рідкісною хворобою взяли участь в особливому проекті

Жінки із рідкісною хворобою – легеневою гіпертензією – сфотографувалися для особливого календаря. Організатори планують дарувати цей календар меценатам, які зроблять пожертви на придбання кисневих концентраторів

Із Кіровоградщини на першу в житті професійну фотосесію приїхала Олена Паламарчук. Жінка наважилася на подорож, хоча через недугу боїться їздити далеко від дому. В Олени рідкісна невиліковна хвороба - легенева гіпертензія. Це коли в легеневій артерії підвищується кров’яний тиск і людина задихається. Почувається, наче з кульком на голові.

"Грипом перехворіла, і це все почалося зненацька. Не було жодних симптомів до того. Я вже не могла дійти з ліжка до ванної кімнати, як старенька бабця", - розповідає Олена.

У гримерці моделям-початківцям перевтілитися допомагає візажист. Олена, приміром, буде одним із весняних місяців.

"За порою року підбиралися відтінки, чалми. Ми намагаємося грати на контрасті", – каже візажист Оксана Шестакова.

Фотосесія 'право на подих'
Фотосесія 'право на подих'5 канал

Робота на фотостудії кипить. Одні гримуються, інші переодягаються, а хтось вже позує перед об’єктивом. Сором’язливим жінкам фотограф намагається пояснити, як поводитися в кадрі, і клацає, допоки не побачить потрібний знімок.

"Їм трішечки важкувато, бо вони не знають, як краще стати, як краще повернутися. Звичайно, треба налаштовувати, аби людина почувалася вільно, не комплексувала", – зазначає фотограф Дар’я Сердцева.

Фотосесія 'право на подих'
Фотосесія 'право на подих'5 канал

Як справжня модель, перед об'єктивом позує Марія Прокоф'єва. Саме вона вигадала жінкам образи для цього проекту. Для кожної – створила яскраві прикраси. А ще два роки тому Марія взагалі навіть і не мріяла, що стане дизайнером.

"Полетіла до Індії на лікування. Взагалі держава мене відправила туди, аби мені зробили трансплантацію серця і легень. Та завдяки тому, що я потрапила до потрібного лікаря, і він призначив лікування, яке мене врятувало, я повернулася додому без трансплантації", – розповідає Марія Прокоф’єва.

Мета фотопроекту – показати, що пацієнти з легеневою гіпертензією можуть бути гарними попри щоденну боротьбу з нестачею кисню. Особливі календарі організатори планують дарувати меценатам, які зроблять пожертви на придбання мобільних кисневих концентраторів. Пристрій, схожий на наплічник, допомагає недужим бути мобільними і повноцінно дихати.

Як минула фотосесія – дивіться в сюжеті:

За даними профільної асоціації, в Україні майже 350 пацієнтів із легеневою гіпертензією. І кожен третій з них потребує концентратора кисню.

Людмила Павленко та Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Я особистість": голлівудська акторка Ембер Херд знялася у чуттєвій фотосесії для журналу Allure

Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/
Ембер Херд
/

Попередній матеріал
Правоохоронці затримали торговця людьми
Наступний матеріал
У Грузії урочисто відкрилося "Дитяче Євробачення" – включення з Тбілісі
Loading...