dt.ua

ВР ухвалила закон про держпідтримку кінематографії в Україні

  Має бути створена Рада з державної підтримки кінематографії у складі дев’яти осіб

  Верховна Рада України ухвалила закон про державну підтримку кінематографії в Україні. За ухвалення відповідного законопроекту № 3081-д проголосували 230 народних депутатів за мінімально необхідних 226, пише "Радіо Свобода".

  Відповіднодо пояснювальної записки, метою ухвалення законопроекту є створення більш сприятливих умов для виробництва кінопродукції та розвитку галузі кінематографії в цілому.

  Законом, зокрема, передбачено, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України. Джерелами формування Фонду є кошти загального фонду державного бюджету України у розмірі не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік.

  Окрім того, фінансова підтримка кінематографії може здійснюватися за рахунок грантів, дарунків, благодійних внесків, пожертвувань і коштів місцевих бюджетів.

  Документ також передбачає надання державної субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного), обсяг якої не може перевищувати 80% загальної кошторисної вартості виробництва фільму. При цьому заявник має підтвердити наявність у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва фільму, в сумі не менше 20% від загальної кошторисної вартості виробництва фільму.

  Для ефективного розпоряджання коштами закон передбачає створення Ради з державної підтримки кінематографії у складі дев’яти осіб, члени якої призначаються строком на два роки. До складу Ради включаються представники, запропоновані центральним органом виконавчої влади у сфері кінематографії – 1 особа, центральним органом виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері кінематографії – 1 особа, а також 7 осіб – від творчих спілок, громадських об'єднань.

  Як повідомляв 5.ua, 10 вересня у День українського кіно президент України Петро Порошенко заявив, що головне завдання – сприяти сталому розвитку української кіногалузі як "важливого напряму на шляху євроінтеграції, підвищенню її конкурентоспроможності, розвитку продюсерської системи та кіноринку".

  Попередній матеріал
  Одна з острівних країн Карибського моря скасувала візовий режим для України
  Наступний матеріал
  Спецслужби РФ почали масово вербувати "тяжких" ув'язнених на Донбасі – ІС

  Троїцький розповів про кіно-амнезію, кіно-лоботомію і кіно-хірургію – інтерв'ю

  Прес-конференція, присвячена міжнародному кінофестивалю "Молодість" - відео

  Артеменко: Я кіноман. Каюсь – "піратствую", качаю торренти

  Оголошені переможці Венеційського кінофестивалю

  Голівудські кіноактори записали відео, в якому виступили проти Трампа

  Сьогодні День українського кіно