Юрій Артеменко на рандеву 10.09.16 5 канал

Артеменко: Я кіноман. Каюсь – "піратствую", качаю торренти

Керівник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко у програмі Рандеву на "5 каналі" розповів про те, що: може бути приводом для позбавлення телеканалу ліцензії; Нацрада фактично не може карати брехунів з ефіру; "Інтер" вже давно не лідер телерадіомовлення; Нацрада не правоохоронний орган і не має слідчих функцій; концерт із Кобзоном не порушував законів України; українці не готові платити за суспільне телебачення

– Сьогодні мені хочеться говорити про багато аспектів, пов’язаних з тим, що наші глядачі бачать на сучасному телебаченні. Але передусім я хочу назвати кілька цифр, які примусили нас задуматися, і водночас  запросити вас, аби ми придумали спільно, що з цим робити. Ці цифри свідчать про наступне. Є декілька соціологічних опитувань щодо перегляду українцями телебачення. Соціологічна агенція "Фама" підрахувала: 89% українців отримують інформацію за допомогою телебачення. Лідер – телеканал "1+1" – 46%, "Інтер" на другому місці – 38%. 26% дізнаються новини по радіо.

– Брехня.

– Брехня? "Інтерньюз": Національному українському телебаченню довіряє 61% українців, на Донбасі – 31,5%, довіра до російських ЗМІ – 4%, на Донбасі 9,5%. Це щодо довіри…

– Полубрехня.

 Полубрехня? Що з того правда? Наскільки українці активно дивляться…

– Дивіться, довгий час, ще там 10 років тому, це було так, що було два лідера – "1+1" та "Інтер". Потім у силу різних причин змінилося, і зараз у нас, можна сказати, що лідером є канал "СТБ" за телепереглядом і канал "1+1". Там дуже близько, на третьому місці (вони часто міняються) – канал "Україна", а "Інтер" відкотився там на 5-6 місце. Друге – напівбрехня щодо перегляду каналів. Дійсно, більшість довіряють телебаченню, але брехня те, що 9% довіряють на Донбасі російським каналам – набагато більше. Я не пам’ятаю зараз цифру – набагато більше, і цьому теж є пояснення: знаєте, тому що люди звикли, тому що там трошки українці, але люди живуть в іншому інформаційному оточенні, тому так.

– Я хочу показати вам одне відео – це відео 2014 року, це випуск новин, я не знаю, чи ви бачили його в мережі, давайте шматочок подивимося. Відтоді пройшло два роки. Своєрідного покарання для тих людей, які робили цю брехню немає. Вони далі в ефірі, просто ведуть інші проекти, якщо говорити про ведучих журналістів, так само працюють. Нацрада не може або не хоче карати таких людей, які несуть правду в маси і мають 5-6 місце в рейтингу серед українців?

– Не можуть. Ми дуже хочемо. Ну давайте все по порядку. Я так розумію, що ще приводом для нашої програми стали відомі події, які на "Інтері" з підпалом. І коли кажуть, що винні власники і там проводять "російський слід", що хтось стоїть за ними і так далі, то я погоджуюся, але частково – винні журналісти. Якщо вийде Фірташ, наприклад, чи Коломойський на екран, то йому не повірять люди. Але виходять журналісти і починають казати там брехню чи, що зараз менше, починають казати маніпуляції. Тобто практично таж брехня, але трішки завуальована. Тому у мене питання є до власників, директорів, але ще більше питання до журналістів, які працюють. Наприклад, "Вести" – всі знають, що це належить Клименку, але коли я розмовляю з менеджером, кажу: "Зрозумійте, що у вас зараз робиться? Тобто зараз ви розкручуєте свій рейтинг, завтра прийде штрейкбрехер, вас викинуть, рейтинг буде дуже високий. Якийсь час воно це протягне". І от останні події, коли Юля Литвиненко, така відома радіожурналістка, Валерій Калниш, вони ж пішли з каналу не за своєю волею. То йде така зачистка, поступова, вичищаються кадри. І постійно нівелюється поняття журналіста. Тому ті речі, які ми казали, – на "Інтері" Столярова узгоджує позицію з ДНР, чи якісь поступають команди, чи там досить такий ностальгічний совковий концерт, який був до дня Незалежності – це ж хтось робив з тих журналістів, які виходять зі своєї роботи, а потім розповідають і б’ють в груди, які вони патріоти, як вони хочуть, щоб розвивалася Україна.

– Як боротися з такими журналістами? Я ще раз поставлю питання: що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення робить?

– Національна рада - це... Мені дуже, знаєте, з одного боку, приємно, з другого боку, може, смішно. Просто у людей – Національна рада телебачення, значить ми відповідаємо за телебачення. Національна рада відповідає за телебачення, коли прораховують частоти, визначають, що тут має бути там розмовний жанр, тут має бути музика, тут має бути стільки-то, стільки-то. Стежать за цим, чи дотримується ця програмна концепція, чи стільки вони дають програм чи ні. І якщо це є порушення – позбавляють. Якщо ми будемо влазити в контент, або ще більше – у стосунки між журналістами, то це, знаєте, називається наступ на свободу слова, це називається цензура, це називається редакційна політика.

– Добре, я спитаю по-іншому: що має статися з телеканалом аби Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила його ліцензії?

– Ну в нас є кілька фактів – це такі факти, як наприклад, відсутність мовлення протягом року, це два попередження, потім штрафи, потім звернення до суду, потім позбавлення ліцензії за, наприклад, розпалювання ворожнечі. Ми діємо відповідно до тих законів, які нам написав парламент. Якщо російський телеканал порушує закон, якщо він показує заборонених осіб – це одна справа. Які там заборонені особи, як вони складалися – це окрема справа. Або якщо він порушив наші закони. Наприклад, у трансляції, коли транслюється російський канал, він не має рекламою перериватися. Якщо ми це бачимо, ми зупиняємо роботу цього каналу. І під це підпадає дуже багато каналів. Навіть, я вам скажу, є такі випадки, кажуть: "чому ви заборонили російський дитячий мультяшний канал?" Тому що вони між дитячими каналами показують прогноз погоди, де Крим є територією Росії. Вибачте, я живу в цій країні, Крим моя країна, тому ми забороняємо. 70 супутникових російських каналів ми за ці два роки закрили. Натомість з’явилося 34 українських.

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– Давайте навздогін цієї теми. Один із каналів, який був нещодавно заборонений, порівняно нещодавно, давайте подивимося виступ пана, якому належить цей канал.

– Я не хочу дивитися – це брєд, який, знаєте, розрушає таку психіку, і той брєд йде 9 травня.

– Згодна, саме тому цей канал заборонений. У мене виникає зустрічне питання: щойно на початку нашої розмови я вам показувала відео з журналістом, який відверто певний час брехав у ефірі. Безумовно, зараз новини "Інтера" змінилися, але як показовий випадок – жоден із цих людей не покараний. Окрім вигнання Столярової, яку відверто певний час терпіли. Більше ніяких показових таких "наказаний", як Столярова про себе казала, більше немає. І зараз те, що сталося біля "Інтера" – це вже питання Служби безпеки, яке буде все це розслідувати, Міністерства внутрішніх справ. Я не буду давати цьому оцінку, але це теж своєрідний прояв на безкарність, яку допускали багато органів у нашій країні. Щодо пані Столярової. Коли ви дізналися, що шеф-редактор загальнонаціонального каналу є росіянкою і має такі погляди? Ви ж знаєте, що до того вона на "РЕН-ТВ" працювала?

– Я дізнався тоді, коли дізналися всі. У нас немає слідчих функцій.

– До того ви не знали?

– Коли кажуть, що "ви на підставі спілкування Столярової з ДНР розберіться". Ми ж не можемо, нас пошлють до одної матері і будуть праві абсолютно, це функції правоохоронних органів. Але, дивіться, я був, до речі, мабуть, єдиний, коли ще тільки почався скандал той, зі Столяровою, коли вона матюкнулася в ефірі - свідомо, несвідомо, це вже інша причина. Я тоді сказав: “Шановні друзі, шановні депутати, будь ласка, прийміть закон… Це окремий випадок зі Столяровою. Завтра буде Петрова, Сидорова і так далі. Прийміть закон, який діє в Польщі". В Польщі є простий закон. Я не пам’ятаю, як він називається, але суть його полягає в тому, що людина іншого громадянства, громадянства іншої держави, не може займати посади, які передбачають, що ти формуєш редакційну чи інформаційну політику каналу – тільки поляк. І я сказав: "А давайте приймемо такий закон". Посипалося, що ви порушуєте права людей, це антилюдський закон і так далі. Я кажу: "Вибачте, в Польщі що, нелюди живуть?" Мова йде тільки про те, що формує свідомість, про новини. Там оператором, директором хай працюють люди, які не впливають на новини, хай працюють і росіяни... Дуже багато в нас порядних росіян, і дякую тим росіянам, які приїхали і допомагають Україні відбудовувати цю країну. І тоді, знаєте, мене "заклювали", от чесно.

– Ну даруйте, я дозволю собі бути недовірливою. Невже голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення може не знати, ким керуються величезні агенції, шеф-редактор величезного каналу. Канал, який у рейтингу там п’яти найбільш…

– Столярова, її посада, вибачте, начальник відділу новин – це точно я не знаю. Я знаю, хто є директор. Бо в мене є дві ключові людини, з якими ми спілкуємося – це директор, який представляє усю телекомпанію, і є, наприклад, правник чи технічний директор – передавачі і так далі, і юрист, який відповідає за закони. Це їхні підлеглі, ми з них не питаємо, як, до речі, ситуація з "Інтером", коли кажуть, пам’ятаєте цю заяву: "Це не ми, не "Інтер", а "НІС" – компанія, яка на нас робить". Та мені пофіг, хто така компанія "НІС". У мене є ліцензія на "Інтер". І те, що ви там внутрішньо договорилися – відповідає "Інтер", тобто як і для "5 каналу", хто робить “Експрес-інформ”, МБМ, якась продакшн-студія – відповідаєте ви своєю ліцензією.

– Виходить це на "5 каналі", ліцензію отримує "5 канал".

– Людина, яка не знає, хто там, її не треба, вона знає, що це обличчя – Соколова, наприклад, і частота "5 каналу". Тому ми до "НІС", от забудьте, тобто я всім кажу, ми будемо безпосередньо... А цю Соколову мені не треба знати, це не правильно, знаєте. Бо якщо я буду знати і влазити туди, то це буде втручання в редакційну політику. Я буду казати…

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– Слухайте, ну ви є головою Нацради, якщо ви раптом знали, що росіянка із таким корінням – вона працювала на РЕН-ТВ, вона казала про "бравих парней" із ДНР, є шеф-редактором новин…

– Ні. Як тільки це з’явилося, як тільки взагалі з’являється, чи це стосується Кушанашвілі, ми отримуємо ж інформацію, Фейсбук, ну всі різні, у нас же апарат, знаєте, який... Офіційно якісь листи і так далі. У мене у мережі Фейсбук – 5 тисяч підписників, в Ольги Герасим’юк – 15 тисяч, у когось там ще 20. Все, що нам приходить, таке варте уваги, ми відразу запускаємо в роботу, для нас оцей сигнал є. Тому якщо б надходили сигнали Кушанашвілі, я не буду вам розказувати про цю "кухню" чи про Столярову, ми або публічно, або не публічно звертаємося до Служби безпеки України... Кажемо: "Хлопці, щось зробіть". Щось вони роблять, щось не роблять, я не знаю, чому, це окрема позиція – чи продовжують робити, чи треба час. Наведу ще один приклад. От ми зараз зосередилися на "Інтері", потім сказали про цей телеканал "Гамма". Мене зараз непокоять як громадянина цієї країни два канали, не по політичній лінії, а це окремо ті, хто збігли і так далі. Перше – канал "Відродження", у нас є такий супутниковий канал. Подивіться їх репортажі, як для мене, це "Біле братство". Знаєте, збираються гроші, маса людей, воно скінчиться дуже погано. Але наше реагування яке може бути? Я зараз почну забороняти, і це мені скажуть, що я вторгаюся в релігію? Тому ми звернулися до Мінкульту, сказали: "Дайте нам довідку, що це розрушує психіку дітей". Ми звернулися до Служби безпеки України: "Дивіться, це "промивка мізків". Ми звернулися до МВС, кажемо: "Шановні хлопці, там ідуть під виглядом "допоможи братству, допоможи “Відродженню", йде просто фінансова піраміда. Це закінчиться і буде натовп стояти людей у вас". Це перший канал. І другий – нещодавно стрінув, телеканал "Планета". Канал, який іде на супутник, називається “Планета”. Єдиний український канал, який транслюється в кабельних мережах Криму, Севастополя. Вже питання, чому не транслюється "5 канал", чому не транслюється там "Охота и рыбалка".

– Ну от зараз відповідь стане зрозумілою.

– Власники – севастопольці. Те, що ми подивилися… Я такої кількості, от я працюю два роки в Нацраді, я в медіа працюю 30 років, я не бачив такої кількості порушень. Що не повідомили зміну власників, чи там адресу, чи там… – це таке, це життя, хтось забуває і так далі. Але йде пропаганда, вони себе називають "слов’яно-арійським каналом", йде пропаганда: "Бей жидов, спасай Россию", евреи, виноваты евреи, Израиль и так далее. Ми викликали... Ми знаходимося в суді, до речі, суд йде "ни шатко, ни валко". Ми вийшли в суд з позбавленням ліцензії. Останнє порушення – помітили там "Сварожичі", які роздають гроші, і, знову ж таки, закликають "с вот этими гоями не иметь дела". Після того як вони від нас отримали попередження позаминулої неділі, я включаю два дні тому телеканал "Планета", дивлюся, йде передача, де якісь невідомі люди розповідають, що Ізраїль винний у тому, що "все пропало", Ізраїль знищує людей, взагалі змова масонська – це, до речі, напередодні ювілею Бабиного Яру. А далі йде такий текст, бігучий рядок – ця програма транслюється на прохання голови Нацради Артеменка Юрія. Розумієте, це не те, що маніпулювання, це брехня, це… Я звернувся до наших правоохоронних органів, кажу: “Хлопці, шановні колеги, дивіться – йде заклик до війни, що робити? Якби йшов заклик – давайте підемо спалимо Адміністрацію Президента, парламент, ви щоб сиділи би і дивилися? Бо знайшовся один дурний, який би сказав: "А давайте", пішов би.... Зупиніть, негайно зупиніть це!" Наша система не може це зробити. 

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– Існування концерту, в якому Повалій, Кобзон і всі ті, хто там прославляє Росію, знаходячись у Росії, вмакає в багнюку Україну, будучи українцем. Ну і Кобзон, росіянин, який, ви знаєте, з концертами виступав у так званих терористичних "республіках" – це нормально?

– Два концерти, перший був два роки тому, Новорічний концерт, коли показали Кобзона, пам’ятаєте, першого числа хтось прокинувся там з "бодуна", а я прокинувся від дзвінків людей. То "Блакитний вогник", він називається так. Зараз пройшов час, я можу вам сказати – підстав покарати їх не було, бо не було пісень у нашій редакції, по супутнику – це окремо. Не було пісень, на дві секунди, на три секунди було обличчя Кобзона і так далі. Але ми пішли на те, що дали попередження. Потім, коли пішли в суд, ми побачили, що наші аргументи дуже слабкі, і максимум, що ми могли витягнути з цієї країни, ми підписали з ними публічну мирову угоду. Телеканал "Інтер" сказав, що він буде чесним, редакційним, ну все те, що є. У мене є цей документ, я можу вам передати, покажіть його і дальше.

– Передайте, будь ласка.

– Друге – концерт, який був на день Незалежності. Я не хочу казати, я подивився дуже багато каналів. Ну парад – це взагалі був супер, можу сказати, що і промова Президента, знаєте, я просто пишався Президентом. І хвилина мовчання – я чоловік, коли був не метроном, а пісня "Пливе кача", кадри ці, я плакав. Це була душа народу і вимога народу.

– Це було дуже потрібно армії. Одночасно із парадом телеканал "Інтер" показував концерт, "Від А до Я" він називався.

– І нічого, з точки зору порушення закону…

– Ви, до речі, дивилися?

– Дивився. З точки порушення... Ну по-перше, я дивився певний час, але я можу сказати, що мене лякає, що рейтинг був дуже високий цього концерту.

– Він був захмарний. Рейтинг був захмарний.

– Давайте подумаємо: то ці люди, які дивляться, чому? Це окрема тема – ментальність наших людей... Але от концерт – жодного порушення закону. Я вам можу сказати, що перед цим кілька разів, перед концертом, коли він ще готувався, я дзвонив – зараз це можна казати – Єгору Бенкендорфу, одному з керівників каналу "Інтер", але не він впливає на редакційну політику, інші люди впливають. Я казав: "Єгор, ти син відомого українського кінорежисера, ти людина, яка точно в Монако не поїдеш... Подивися з своїх повноважень, що можна зробити, бо я буду дзвонити, це цензура, впливання, але я тебе прошу, щоб ми далі не реагували". І мені стало відомо (не від нього), що там були анекдотичні ситуації. Що там одні з організаторів концерту намагалися попросити одних співаків, щоб вони заспівали пісню "Вышел в степь донецкую парень молодой"…

– Та ну?

– Співаки відмовлялися. Це, знаєте, як жарт, це не жарт, це правда. Ну мені сказали, це правда, я повірив.

– А навіщо? І це хотіли показати в ефірі?

– Співаки відмовилися. Валити цю владу, валити цю країну – це окрема тема. Але придумали непоганий закон. Дали нам механізми, але не повні. Тобто ми можемо на рівні документів дослідити, хто є власник. Але не завжди це на рівні документів, інколи потрібні слідчі дії, розслідування – цього нам закон не дозволяє. І ми не можемо дійти до кінцевого власника, тобто нас можуть на якийсь момент надурити. І абсолютно законно надурити, і ми зупиняємося, бо вони кажуть "це не ваша справа". А з іншого боку, навіть якщо ми знайшли, або компанія відмовилася надавати власника - це її право, вона може не надавати. Як ми їх можемо покарати,законом прописано,– тільки тоді, коли вони будуть продовжувати ліцензію, а це через 7 років, ми можемо через те, що вони нам не показали власника, їх позбавити ліцензії. А 7 років він може брехати, не давати власника і так далі.

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– Виникає запитання: навіщо нам Нацрада, якщо вона не має жодних повноважень?

– Нацрада, ми приймаємо і розвиваємо. Ви знаєте, 70 російських каналів…

– Але покарати ви фактично не можете?

– Покарання немає, бо знаєте, свого часу через те, що хотіли зробити демократичну країну, хотіли щоб, не дай Бог, ні Кучма, ні Янукович, ні хто завгодно, ні Ющенко не втрутився в це, робили, захищали. Наприклад, "5 канал", йому той режим, Янукович в ті часи, у 2004, ну і дякуючи ще й колективу і підтримці людей, нічого не міг зробити. Але зараз інший час, ми кажемо не про те, як знищити українські канали. Для мене "Інтер" досить зрозумілий канал, його власники – один у Відні, інший тут, але вони зрозумілі. А інші канали – ми не можемо їх ні попередити, ні закрити.

– Слухайте, а як от для вас – це ж, напевно, відчай. Канал Захарченка, ми ж з вами дорослі люди, так? Канал людини, яка фактично винна в розстрілі "Небесної Сотні", існує, він має непогані рейтинги, прекрасну картинку, його дивляться глядачі, йому довіряють багато глядачів, з огляду на те, що дивляться. Зробити з цим каналом нічого не можна?

– Знаєте, тут або мають працювати податкові органі, наприклад "а деньги откуда, Зин?" Щоб запитати, звідки гроші на таке обладнання, яке заходить. "Ну счастье свалилось".

– Безумовно.

– Чи були сплачені податки – це перше питання.

– Пане Юрію, я буду ставити питання. Мені хотілося б, щоб ви відповідали не як голова Нацради, а як громадянин. Тому що будуть запитання, на які, з огляду на посаду, можливо, ви не зможете відповісти. Але як громадянин, впевнена, зможете. О’кей, ви готові? Перше запитання: що станеться з людиною, якщо вона буде дивитися лише українське телебачення?

– Вона стане громадянином своєї країни.

– Наша програма пройшла б перевірку Національної ради?

– Ні, ще ми не проходили, але мені подобається.

– Який ваш улюблений український телеканал?

– У мене по факту не може бути улюблених телеканалів.

– Чому так?

– Тому що я маю бути…У мене друзі на всіх телеканалах, але щось подобається – не подобається, не може бути…

– Не хочете сваритися?

– Я не хочу бути для когось другом, для когось ворогом, я маю бути об’єктивним.

– Українці готові платити за суспільне телебачення?

– Ще ні, але рано чи пізно до цього прийдемо.

– Хто дивиться "Інтер"?

– Його аудиторія.

– А яка його аудиторія?

– Ну в нього, на відміну від М1, наприклад, аудиторія більш похилого віку.

– Це Схід? Здебільшого?

– У мене немає таких даних.

– Який максимальний штраф для телеканалу може призначити Національна рада?

– 25% в залежності від ліцензійного збору, для великих телеканалів – це близько двох з половиною мільйонів гривень. Але це, ми розуміємо, зараз "розпалювання ворожнечі", якої немає по факту, є маніпуляції.

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– Ви казали, що ви кіноман. Де ви берете фільми для перегляду?

– Каюсь, "піратствую", качаю торренти.

– Ось так?

– Це як громадянин.

– Так, безумовно, виключно так. Яке радіо слухаєте в дорозі, коли їдете в машині?

– Я не слухаю радіо. У мене немає…

– Мовчки їдете?

– Ні, ну щось, можливо, водій крутить, а я не дуже часто подорожую машиною. Я більше або на зустрічах, або на нарадах. І взагалі не треба думати, що якщо голова Національної ради, я дивлюсь... Я, навпаки, не можу дивитися телебачення, я дивлюся тільки те, на що треба звернути увагу.

– Якщо водій буде "шансон" слухати, попросите переключити?

– Ні, він не слухає "шансон", він вихований.

– Яка ваша улюблена пісня?

– Ну точно не "Вышел в степь донецкую парень молодой". Їх дуже багато... Ну взагалі, якщо казати не про пісні, то, звичайно, мені подобаються "The Beatles", "Queen" – це дві моїх найулюбленіші групи.

– Хто ваш найкращий друг?

– Дружина.

– Оцініть українську журналістику за десятибальною системою?

– За якими критеріями?

– За критеріями правди, чесності в поданні інформації.

– З десяти?

– Так.

– Чотири.

– Українським ЗМІ варто тяжіти до стандартів "Fox News", наприклад?

– Це мрія. Просто буде інша журналістика, буде інша країна. Ми повісили нещодавно лозунг за моєю ідеєю на вході до Нацради, дуже короткий: "Чесні медіа – розвинута країна".

– Ви підтримуєте публікацію сайтом "Миротворець" даних журналістів?

– Без коментарів... Скоріше ні.

– Свободівці зробили хорошу справу, коли змусили Пантелеймонова піти у відставку? Ви пам’ятаєте, це славетне відео із паном Бенюком і…?

– У випадку з "Інтером", з паном Мірошніченком, фраза відомого філософа: "Все есть яд и все есть лекарство, только доза делает его тем или другим". Мирні протести перед "Інтером", я закликаю, щоб вони були. Але якщо перейдено межу і скоєно злочин, чи підпал, чи вбивство – це має бути жорстоко покарано.

– Ви знаєте, де телеканал "Тоніс" взяв гроші, аби викупити самого себе у чеського власника?

– Питання до правоохоронців. Я думаю, що по закону, по паперах, я вимушений – ми казали про це – погодитися з цим, бо немає у мене права слідчих дій. Але у мене глибокий сумнів, що ці акції належать телеканалу "Тоніс". На мій погляд як громадянина, зараз скажу: я вважаю, що воно контролюється, все ж таки, людьми, які близькі до оточення Януковича. Але у програмній політиці це поки не видно. Дай Боже, щоб це не було ніколи.

– Який канал здивував вас найбільше після оприлюднення структури власності?

– Ніхто не здивував. Мене здивували ті телеканали, які, наприклад, не показують свою структуру власності, але всі знають. Наприклад, у Львові телеканал "Zik". Всі знають, що він належить певному місцевому бізнесмену. Чи в Запоріжжі, нашому рідному, телеканал "Алекс", всі знають, що його контролює чи він належить пану Богуслаєву, керівникові "Мотор-Січі", а вони прийшли і кажуть: "Ні, це ніякого відношення не має". Ми провели перемовини, вони показують Богуслаєва.

– До речі, кому "Zik" належить? Як цього бізнесмена прізвище?

– Зараз, щоб не збрехати, то це... Ну я не можу сказати: належить, а має вплив, бо це буде коректніше. Бо належить... Це пан Димінський, на наш погляд.

– Хто, за вашою думкою як громадянина реальний власник телеканалу "112"?

– За моєю думкою як громадянина, це Захарченко. Але мені здається, що він там живе, мені здається, що, можливо, вже за фактом, Захарченко там контролює Федеральна служба безпеки Росії чи служба розвідки Росії, тобто, я вважаю, що кінцевий бенефіціар – це дуже небезпечно для країни. Сам канал, до журналістів – нема проблем. Але є питання до власників.

Юрій Артеменко на рандеву 10.09.165 канал

– У 2004 році ви могли б уявити, що Порошенко стане Президентом?

– У 2004 році я познайомився з Петром Порошенком, і оце наша історія...Зараз не можна сказати, дружба з Президентом, але мабуть…

– Співпраця.

– ...так, співпраця з Президентом. Я вважаю, що це сильна особистість. Ні, я не міг. Ви знаєте, я і в 2013 році не міг передбачити, я думав, що Янукович – це назавжди для нашої країни, гаплик і назавжди. Так, суспільство міняє все.

– Ви хотіли б знову стати губернатором?

– Двічі в одну річку не повернешся.

– Як думаєте, чи можливо таке, що "Інтер" закриють?

– Хто?

– Ну це вже інше питання. Добре, я перефразую. Чи існує ймовірність того, що у телеканалу "Інтер" відберуть ліцензію геть?

– Дивіться, існує в нашій країні, в будь-якій країні, тим паче в нашій я нічому не здивуюся.

– На законодавчому рівні, на даний момент?

– На законодавчому – завтра депутати можуть прийняти, якщо вони наберуть більшість, то вони можуть прийняти закон про націоналізацію "Інтера". Я взагалі вважаю, що, знаєте, неправильно ставити...У "Інтера" є свій глядач. Інша справа, щоб не було маніпуляцій, щоб не було зловживань свободою слова. А від чого це залежить – чи від зміни власників, чи від зміни трудового колективу, чи від зміни програмної концепції? Але просто закрити – це неправильно. Чи "Інтер", чи "5 канал"– я взагалі боюся закривати канали через те, що думка їх не співпадає. Я не захищаю зараз "Інтер", але сьогодні закриють "по беспределу""Інтер", завтра "по беспределу" закриють "5 канал"– це може піти дуже погано. Але ще раз кажу: тиск суспільства в нашій країні – одне з важливих досягнень. У нас там погано, там погано, там рве, там щось "получается". От тиск суспільства, цивілізований тиск суспільства – це дуже добре.

– У вас є одна хвилина, аби звернутися до наших глядачів із закликом, який ви принесли сюди. Нас зараз дивиться велика аудиторія як в Інтернеті, так і на телебаченні. Щоб голова Нацради хотів би сказати українцям?

– Я скажу не як голова Нацради. Бо я голова Нацради – це там сьогодні, завтра можу не бути. Я прийшов на цю посаду і завтра піду на іншу, але я громадянин, я вважаю, що Рубікон ми перейшли у 2014 році і ми маємо йти на краще. Цю країну, цю націю, цю мою країну можемо погубити тільки ми – не ворог, не Росія. Я хотів би, щоб ми не вірили популізму і тоді все вийде. І треба потерпіти. Я розумію, що моє звернення зараз, одна справа, що я там, в мене зарплатня велика за статусом. І жіночка, яка дивиться і працює десь там в лікарні, у неї зарплата...Скаже: сидить тут розумний в окулярах, і, знаєте, умнічає, але потерпіти треба. Треба перетерпіти і вкладати свою душу, щоб міняти цю країну.

– Будемо плекати надію, що українське телебачення, навіть якщо воно має якісь такі мінуси, які впливають на наші мізки, буде виправлятися. Не знаю, яким чином. Наразі я можу тільки цього бажати.

Яніна Соколова "5 канал"

Попередній матеріал
Російські хакери атакували всесвітнє антидопінгове агентство
Наступний матеріал
Аеропорт "Бориспіль" зберігає стару назву попри результати народного голосування

На телеканалі "Інтер" спалахнула пожежа

Підпал "Інтеру": Поліція опрацювала відео з місця подій

"Громадське радіо" отримає дозвіл на мовлення в окремих районах Донбасу - Артеменко

Контент телеканалів є слабким аргументом для позбавлення їх ліцензії - Артеменко

Журналіст із Лисичанська про оператора місцевого каналу, який одягнув футболку із символами армії РФ: "Реакції не було ніякої"

Нацрада оприлюднила повний список заборонених російських каналів за останні два роки – інфографіка