Українські зірки
Українські зірки 5 канал

У пошуках "Червоної рути": як українські зірки відзначили 50-річчя легендарної пісні

Читайте по-русски
Про творчість Івасюка розкажуть його ж піснями на благодійному онлайн-марафоні. Виконавці вже готують кавери

На символічні пошуки червоної рути зібралися у сакральну ніч – на Купала. Танцювали довкола багаття, а ще – співали. Про неї.

Катя Чілі, "Козак Систем", "Юркеш", Марічка Бурмака та інші зірки української сцени – усі вони учасники майбутнього благодійного онлайн-марафону, на який зібрала усіх творчість Володимира Івасюка і його легендарна "Червона рута". Цьогоріч пісні виповнюється 50.

"У віці 21 року він написав цей шедевр, і одразу не просто став знаменитим, а став небезпечним, чим більше розвивався його талант, тим більш ненависним він був для влади", – зауважив автор ідеї, режисер і продюсер проєкту Сергій Проскурня.

Про "Червону руту" у своєму житті розповідають зірки. Однолітка з піснею – співачка Марічка Бурмака.

"Цього року 50 років відзначає пісня Червона Рута і 50 років мені. "Червона Рута" як пісня – це символ, символ української незнищенності", – запевнила співачка Марічка Бурмака.

А от сестри Тельнюк діляться особистим: зростали в родині дисидента – письменника Станіслава Тельнюка. Тому "Червону руту" знали та співали змалку.

"Вона прозвучала вперше в нас у родині, говорили перше у нас вдома. Для нас це символічно з самого дитинства", – розповіла народна артистка Галя Тельнюк.

"Це була нова музична мова, яка розлетілася тоді на ввесь союз і була надзвичайно популярна", – каже Леся Тельнюк.

Популярна тоді – на вустах і сьогодні, відзначають артисти. Крізь роки та політичні режими. Співаки впевнені: її секрет у геніальності автора Володимира Івасюка.

"Це ідеальне поєднання слів, музики, і так написати просто і створити народну пісню, бо її тільки так можна асоціювати як народну", – наголосив лідер гурту YURCASH Юрко Юрченко.

Народ знає, але як буде далі? – запитують музиканти. Чи співатиме "Червону руту" молоде покоління? Бо, кажуть, нині українська пісня – під загрозою.

"Політика, яка називається "какая разніца?", а нам не "какая разніца". Ми б хотіли, щоб наші діти і ваші діти знали творчість Івасюка, знали, який шлях пройшов цей талановитий хлопець, який через свою позицію і загинув, він просто був природним генієм", – переконує лідер гурту Kozak System Іван Леньо.

Про творчість Івасюка розкажуть його ж піснями, на благодійному онлайн-марафоні. Виконавці вже готують кавери. А провести його збираються в жовтні. До марафону доєднаються представники української діаспори з усього світу.

"Українці кожної країни по цілому світу будуть включатися. СКУ налічує 64 країни, повірте вибір є добрий, широкий, важливо, щоб кожен відгукнувся, відчув серцем, що він є українцем, що в нього є українська душа", – зазначив директор представництва СКУ Сергій Косянчук.

За дійством можна буде спостерігати онлайн. Загалом, під гаслом "Червоної рути" марафон об'єднає десятки артистів.

Ірина Сисак, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Стоп ліквідації": під будівлею КМДА протестують медики
Наступний матеріал
"Застряглі" у Греції українські туристи повернуться без депортації – Кулеба
Loading...

Вечір пам’яті Василя Сліпака в Києві: гурт "Гайдамаки" презентував кліп "Лицар" – включення

Стала зіркою у 70 років: як пенсіонерка з Дніпропетровщини підкорила Болгарію своїм свистом – сюжет

Порошенко закликав підписати петицію за українські субтитри та дубляж на Netflix та Amazon

Музикант Сергій Танчинець: Мова має значення, це те, що нас ідентифікує

"Квоти животворящі, Крим – Україна, а Донбас треба повернути" – музикант Сергій Танчинець у "Рандеву"

Львів проводжає в останню путь композитора Мирослава Скорика – фото