Книговидання
Книговидання 5 канал

російськомовних навіть у друк не беруть: як видавництво у Черкасах поновлює роботу у час війни

Читайте по-русски
У найближчих планах – друкувати книги про національну історію

Видають патріотичні книги та не втрачають оптимізму. Українські видавництва відновлюють роботу. Черкаський "Інтролігатор" після початку війни зовсім закрився, навіть розібрали та сховали апаратуру. Але працівники все одно ходили на роботу – волонтерити. Зараз уже нарощують потужності переважно на видання українських книг, а от російськомовних навіть у друк не беруть.

Це у друкарській машині народжується книга поезії. Техніка працює надшвидко і великими обсягами.

Це одне з небагатьох замовлень після початку повномасштабної війни, каже дизайнер Олександр. А після початку вторгнення підприємство взагалі зачинилося.

"Дуже було важко як почалась війна, це прийшлось ховати під час тривог, щоб, не дай Боже, не прилетіло, розібрали всю апаратуру, щоб заховати, потім це все збирати назад, все це настроювати", – розповідає дизайнер Олександр Прилуцький.

Хоч робота почала з'являтися лише наприкінці весни – працівники ходили сюди заради волонтерства. Тут і до війни допомагали людям з інвалідністю, а у скрутні часи – вирішили спрямувати свої зусилля на поміч нужденним.

"9-поверховий будинок і люди лишились одні, одна квартира на 9-поверховий будинок, ось ця команда "Світло", повністю привозили їм продукти і люди завдяки цьому виживали, це дуже страшно", – каже працівниця видавництва Ірина Прилуцька.

Волонтери мають чимало фото з тими, кому була життєво важлива їхня допомога. Ось ця бабуся вижила після бомбардування.

Волонтерство не полишають і нині, хоча видавницької роботи нарешті побільшало. Надходять замовлення на друк технічної літератури та неочікувано – віршів.

"Трохи менше роботи стало, але продовжуємо працювати, ось остання робота – "На долоні вітер" – це те, що я коректувала. Це дуже цікава книжка, сатира, вірші і взагалі, я захоплююсь віршами, тому забуваю, що треба поставити якісь розділові знаки – зачитуюсь написаним", – зауважує коректорка Марина Ісаєнко.

Видавництво має цілу колекцію виданих патріотичних книг – їх продавали у книгарнях та просто дарували бібліотекам. У найближчих планах – друкувати книги про національну історію. А от російськомовної літератури тут не буде.

"Бібліотечні фонди, ви, мабуть, чули, очистилися добряче від російськомовної літератури. Фонди зменщилися – це для читачів відповідно проблема, але книга українська – вона конкурентна, вона достойна, щоб її читали читачі, щоб на ній учитися учні, в основному, щоб формувався національний дух українців, тому я вважаю, що видавництво – це основний рушій цього напрямку, напрямку формування світогляду українця як такого", – наголошує видавець.

Тільки-но видавництво поновить повноцінну роботу – планує відкривати вакансії для людей з інвалідністю, скалічених війною. Видавець Олександр незрячий із 18 років, у його видавництві половина працівників з інвалідністю – тож знає, як важливо особливим людям працювати.

"Хотілося б обов'язково зберегти робочі місяця нашої організації і навіть примножити, ми впевнені, що наші ЗСУ переможуть", – переконаний видавець Олександр Прилуцький.

За 22 роки роботи видавництво не може і підрахувати, скільки книг побачили життя в їхніх стінах. Нині прогнозують – українська література отримає нове дихання і вони в цьому допомагатимуть.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Попередній матеріал
"Не віриться, що є такі добрі люди": підлітки зі США зібрали гроші на нові будинки для сімей Макарова
Наступний матеріал
росіяни перегруповуються на Запорізькому напрямку, а на Криворізькому нарощують сили – ОК "Південь" пояснили навіщо
Loading...
"Гаррі Поттеру" – 25 років: що відомо про магію завдовжки у чверть століття – сюжет

"Гаррі Поттеру" – 25 років: що відомо про магію завдовжки у чверть століття – сюжет

Рада заборонила російську музику в громадському просторі та українських медіа

Рада заборонила російську музику в громадському просторі та українських медіа

В тимчасово окупованому Маріуполі з вцілілого приміщення бібліотеки рашисти вивезли всі книги – Андрющенко

В тимчасово окупованому Маріуполі з вцілілого приміщення бібліотеки рашисти вивезли всі книги – Андрющенко

В'ятрович заявив, що парламент має перекрити вплив "русского міра" на українське книговидання

В'ятрович заявив, що парламент має перекрити вплив "русского міра" на українське книговидання

Бібліотеки знову в моді: на історичну літературу зріс попит – сюжет

Бібліотеки знову в моді: на історичну літературу зріс попит – сюжет

Пропагували смерть, насильство: як з бібліотек Луцька вилучають російські книги – сюжет

Пропагували смерть, насильство: як з бібліотек Луцька вилучають російські книги – сюжет