Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович eurosolidarity.org

Повернення місту Володимир древньої історичної назви є важливим етапом деколонізації – В'ятрович

Читайте по-русски
Місто Володимир згадується у писемних джерелах ще з 988 року – це був один з центрів давньоруської держави

Міська рада Володимира-Волинського ухвалила рішення про повернення до історичної назви Володимир. Про це у Facebook повідомив народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Володимир В'ятрович, опублікувавши уривок відеотрансляції засідання з моментом голосування.

Рішення було підтримане більшістю голосів депутатів. Тепер його мають проголосувати в обласній раді та Верховній Раді України.

"Завжди казав, що декомунізація – лише перший етап деколонізації. І добре, що вслід за позбавленням слідів комуністичного тоталітарного режиму на нашій мапі починається така сама відмова від російських колоніальних топонімів і повернення історичних назв. Тим паче назв, яким понад тисячу років", – прокоментував В'ятрович.

І додав: "Шановні мешканці древнього Володимира, перший крок за вами. Ми підхопимо у Верховній Раді та підтримаємо ваше рішення про повернення до історії".

За проєктом рішення міськради, має бути порушено клопотання перед Волинською облрадою про внесення до парламенту подання про повернення Володимиру-Волинському історичної назви Володимир.

Очільник міста також вважає, що це питання має історичне значення.

"На попередніх вихідних проводив зустрічі з мешканцями у дворах багатоповерхівок, котрі абсолютно нормально ставляться до повернення історичної назви. Особливо, враховуючи, що це не принесе їм жодних юридичних клопотів", – зазначив Ігор Пальонка.

Місто Володимир згадується у писемних джерелах ще з 988 року. Це був один з центрів давньоруської держави, як і Київ, Чернігів, Переяслав чи Галич.

Чинна назва "Володимир-Волинський" була нав'язана за часів царської Росії – без жодного офіційного рішення про перейменування. У офіційних джерелах Російської імперії вона фігурує лише з 1911 року, а радянська влада просто успадкувала її від попередників.

Ймовірно, додаток "Волинський" має показати другорядне значення міста, натомість підносячи більш молодий російський Володимир-на-Клязьмі – що став називатися просто Володимиром.

Читайте також: "Ак'яр перетворився на Севастополь", або Як Росія крала минуле у кримських татар: історії топонімів і родин

Попередній матеріал
У Трускавці перед зборами "Слуги народу" заходилися розклеювати рекламу програм Зеленського – фото
Наступний матеріал
Вже близько 80% українських вчителів отримали одну дозу вакцини від COVID-19
Loading...