Кадр з фільму
Кадр з фільму 5 канал

"Погані дороги": на широкі екрани вийшов фільм про різні типи людей на Донбасі та їхнє життя під час війни

Читайте по-русски
Сценарій створили на основі документальних історій, зібраних режисеркою на сході України під час роботи над фільмом "Кіборги"

"Погані дороги" – це екранізація п'єси Наталки Ворожбит, дія якої розгортається на сході України. Стрічка – режисерський дебют сценаристки. Це п'ять історій, не пов'язаних між собою, про стосунки людей, життя яких понівечене війною.Герої – мешканці Донбасу та українські військові, які перебувають обабіч лінії розмежування. Перша історія – про довіру. Директор школи, будучи напідпитку і без паспорта, намагається перетнути блокпост на машині. Військові влаштовують йому ретельну перевірку.

"Це така єдина новела, де саме люди стикаються з вояками, і які взаємовідносини між ними. Як люди, які живуть на Донбасі, вірять нашим чи не вірять, хочуть вірити", – зазначив виконавець ролі директора школи Ігор Колтовський.

Аби якнайкраще відтворити сцену, до зйомок готувалися зі справжніми військовими.

"Я в них запитав: а чому так? Чому неможливо мені повірити? І вони мені привели дуже гарний довід, коли вони сказали: "А якщо до нас ось такі як ти зараз приходять і приносять мед, і все добре, а потім наші хлопці вмирають. Або ти зараз на машині приїхав – а потім сюди летять гради, бомби", – розповів виконавець ролі Ігор Колтовський.

Інша історія – про любов і ненависть. Журналістка потрапляє в полон до жорстокого сепаратиста.

"Це людина, яка втратила все, вона втратила себе. Йому, можливо, і треба відчути себе людиною через цю дівчину", – каже виконавець ролі сепаратиста Юрій Кулініч.

Між ними зав'язуються дивні стосунки.

"Вона хоче вижити, і вона йде на дивні речі. Вона хоче його повернути, але воно вже не буде, рубікон перейдений, і йому залишається тільки одне", – пояснює Юрій Кулініч.

Сценарій створили на основі документальних історій, зібраних режисеркою на сході України під час роботи над фільмом "Кіборги".

"Вони не на 100% документальні. Це з багатьох, ну різні історії або зібрані в одну, або домислені. Хотілось просто різні типи стосунків, різні типи ситуацій, де жінка домінує, а де над жінкою домінують. Де військовий цивільний, де ситуація поза війною", – зауважила режисерка Наталка Ворожбит.

Символічною є назва стрічки. Погані дороги – це тяжкі долі героїв.

"Шляхи, важкі долі, коли тобі з поганих доріг треба вибрати одну, найменш погану, так. І неможливість цього вибору іноді, тому що дороги погані усі", – наголосила режисерка.

Фільм знімали в Києві та області. І лише одну сцену змогли відзняти на Донбасі. Світова прем'єра драми відбулася на Венеційському кінофестивалі 2020 року. Фільм відзначили як "найбільш інноваційну стрічку". Уже 1 квітня "Погані дороги" можна буде побачити в кінотеатрах країни.

Маргарита Варадовська, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
"Деркач під наглядом Путіна": як агенти Кремля втручалися у вибори США і як розслідування вплине на РФ
Наступний матеріал
Парламент знайде необхідну кількість голосів, щоби денонсувати Харківські угоди – Разумков
Loading...

"Голос Майдану" Євген Нищук та реп-надія України Назар "ХАС" Хассан – "Кондратюк у понеділок"

Їхала на кінозйомки: в Україну не пустили ще одну російську артистку

"Позивний Італієць": у Києві відбувся допрем'єрний показ документальної стрічки про Віталія Марківа

Із 1911 по 2020 рік: Держкіно зібрало всі українські фільми в одному онлайн-каталозі

Олег Сенцов планує зйомки свого першого англомовного фільму в Канаді

Про свободу вибору та українське кіно: Петро Мага і В'ячеслав Довженко в "Кондратюк у понеділок"