Кінозйомки
Кінозйомки Shutterstock

Із 1911 по 2020 рік: Держкіно зібрало всі українські фільми в одному онлайн-каталозі

  Читайте по-русски
  Нині у переліку понад дві тисячі фільмів

  Держкіно зібрало всі українські фільми, випущені з 1911 року і до сьогодні, в одному онлайн-каталозі. На даний момент в списку 2157 картин, повідомили у відомстві. Про це повідомляє прес-служба агентства.

  Ознайомитись із онлайн-довідником можна на сайті Держкіно за посиланням.

  "Це – найповніша база даних про національні фільми, професіоналів кіновиробництва та компанії-виробники України. Ми маємо на меті створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії нашої країни", – зазначають у Держкіно.

  Там уточнили, що зараз в онлайн-довіднику міститься вся історія українського кіно – інформація про 2157 фільмів:

  • створених за підтримки Держкіно (з 2007 року і дотепер);
  • Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 року);
  • про сучасні стрічки, створені без залучення держфінансування.

  За часовими рамками – від "Запорізької Січі" Данила Сахненка 1911 року до "Безславних кріпаків" Романа Перфільєва 2020 року.

  Зокрема, в онлайн-довіднику є інформація про фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, "Українфільму", кіностудії ім. Довженка, "УкрАнімаФільму", Київської студії науково-популярних фільмів, "Укркінохроніки".

  Онлайн-довідник містить також унікальні кадри та оцифровані титри. Спеціально для нього зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20% представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було, і найперше це стосується науково-популярних серій виробництва "Київнаукфільм", значної кількості короткометражних фільмів.

  "Нова платформа влаштована таким чином, що фільми в списку можна фільтрувати за роками виробництва, режисерами, продюсерами, сценаристами, акторами, типами твори (мультсеріал, короткометражка і тощо), жанрами та іншими характеристиками. База містить інформацію про 12 713 фахівців кіноіндустрії і 384 компанії, що випускають українське кіно", – інформують у Держкіно.

  І додають, що хочуть створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об'єднає провідних фахівців кіноіндустрії нашої країни.

  У базі також – дані про 12 713 кінопрофесіоналів та 384 компанії, що виробляють українське кіно.

  Як зазначають в агентстві, аби додати чи уточнити інформацію в довіднику, можна звернутися на [email protected] з приміткою "Онлайн-каталог".

  Читайте також: Родина з Лисичанська самотужки створила вже понад 100 українськомовних мультфільмів – подробиці

  Попередній матеріал
  Порушує право на приватне життя: у Нідерландах суд скасував комендантську годину
  Наступний матеріал
  Масштабна ДТП під час гонки NASCAR: зіткнулися 16 автомобілів, кілька з них загорілися (фото, відео)
  Loading...