Go_A
Go_A відкриті джерела

Підкорили Європу та повернулися до України – як зустрічали гурт "Go_A" в аеропорту

Читайте по-русски
Український гурт здобув друге місце у глядацьких голосуваннях

Український гурт "Go_A" наробив шуму у Роттердамі. У фіналі "Євробачення-2021" Україна посіла 5-те місце, хоча глядачі побачили її другою. Гурту фанати конкурсу віддали 267 балів, тоді як переможцям конкурсу – італійцям – 318. Утім, за правилами, одну половину балів за виконавців давали глядачі країн-учасниць, а іншу – професійне журі держав. Переможницею Євробачення  стала Італія, тож наступного року конкурс відбудеться там. "Go_А" тим часом уже повернувся в Україну. Співаків в аеропорту зустрів кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу. 

Втомлені, щасливі та з новими друзями з різних країн. Гурт "Go_A" удома. Глядачам дякують, на журі не нарікають. 

Міжнародні журі поскупилися балами для України. Найвищу оцінку дали лише литовці. 

А от мільйони глядачів із Європи, Азії та Австралії оцінили Україну сповна. 

Український гурт за голосуванням глядачів на другому місці. Максимальні бали – по 12 – Україна отримала від Литви, Ізраїлю, Італії, Польщі, Франції. За етно рейв українською нуль не поставив ніхто. 

Анастасія Зеленько, бабуся з Кіровоградщини, якій 82 роки, виконує стародавню дохристиянську гаївку. Саме вона стала основою для пісні Шум гурту "Go_A". 

"Це ми не тільки співали її, а йшли у хоровод із пританцями. Бувало так, що дівчатка беремо драні ситечка і наче сіємо-віємо", – розповідає Анастасія Зеленько.

"Шум – це дух лісу, дух народження природи, дух зеленого, адже у дохристиянські часи рік починався саме весною. І взагалі – ніби як світ оживав", – пояснює співавторка етнографічного проєкту "Баба Єлька" Світлана Буланова.

Кількість переглядів українського виступу в першому пів фіналі стрімко наближається до 10 мільйонів. Це відео стало трендовим у кількох десятках країн. А на одній із найбільших музичних платформ Шум увійшов до 5-ки найпопулярніших у світі пісень. 

"Це перша пісня українською мовою повністю. І щоб там зараз на Євробаченні не говорили, що це комерція повинна бути, що текст треба писати англійською, щоб краще на музичних платформах продавати, ми бачимо що "Go_A" ламає цей стереотип", – каже музичний оглядач "Євробачення" Володимир Бірюков.

Зламала стереотипи цьогоріч Італія. Країна три десятки років не перемагала на Євробаченні. І нарешті їм це вдалося. 

Україна вже двічі перемагала на Євробаченні. Вперше 2004-го конкурс підкорила Руслана з "Дикими танцями". До речі, пісня тоді була двомовною – українською та англійською. 

А 2017-го конкурс теж відбувався у столиці, але тоді він переїхав трішки далі від середмістя – у Міжнародний виставковий центр. 

Бо роком раніше другу перемогу Україні забезпечила Джамала з піснею "Тисяча дев'ятсот сорок четвертий". Її виконувала англійською та кримськотатарською. 

Україна унікальна учасниця Євробачення. Ми єдина країна з-поміж усіх, яка завжди потрапляє до ґранд фіналу конкурсу. 

Сергій Барбу, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія для класних, зона Медведчука, ми росіяни – з нами Бог – "Вечір з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Безвиїзд замість безвізу: скільки ще українці сидітимуть вдома, і хто в цьому винен – розслідування "Стоп реваншу"
Loading...