фото РБК-Україна

"На найкращих зразках старого виростає нове": Вакарчук розповів, яким хоче побачити українське мистецтво

Читайте по-русски
В часи залежності від Росії все українське знищувалося під корінь, нагадав шоумен

Після періоду заборон і репресій в України нарешті з'явився шанс на розвиток і збереження власного мистецтва, щоб потім передати це майбутнім поколінням. Таку думку висловив співак В'ячеслав Вакарчук в ефірі ток-шоу "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

При цьому він вважає, що це на краще, коли молоде покоління не пам'ятає радянського періоду з відсутністю в ньому доступу до базових речей.

"Я ще пам'ятаю те, що зветься "було колись". Вони – не пам'ятають. І це дуже добре. Колись – це наше радянське дитинство. Колись – коли не було всього, що ми маємо зараз, коли не було інтернету, західної культури...", – каже співак.

"І мені хочеться, щоб в Україні з'явилося поняття тяглості – у творчості насамперед. Коли поступово те, що було напрацьовано до тебе, трансформується в більш сучасне, і на найкращих зразках старого виростає нове. А не так, як було завжди: одне зрубали – його більше не існує. Зробилось нове – знову зрубали. Згадайте нашу культуру: за Російської імперії забороняли все українське, потім з'явилося під час українізації 20-х усе з нуля – теж зарубали. Потім з'явилося щось у 60-х – усе зарубали. І нарешті, мені здається, в нас є шанс почати передавати ті речі, що створили ми, наступному поколінню. Це стосується всього, і політики теж", – наголосив шоумен.

Дивіться найсвіжіший випуск ток-шоу "Кондратюк у понеділок" зі Святославом Вакарчуком та Ахтемом Сеітаблаєвим:

Як повідомляв 5.ua, у Києві стартував мистецький проєкт "Повернемо "Щедрику" українське громадянство". У концертній залі Українського дому артисти виконують всесвітньовідому мелодію різними мовами, щоби зберегти українську культурну традицію за кордоном.

Попередній матеріал
Новий штам COVID-19 у Британії: що про ситуацію розповідають пасажири, які прилетіли з країни
Наступний матеріал
Масштабні пожежі на Луганщині: частина погорільців не може отримати обіцяних компенсацій
Loading...