Телеканал "1+1"
Телеканал "1+1" Фото з відкритих джерел

Мовний омбудсмен і Нацрада мають запровадити санкції проти "1+1" – юрист про "Сватів" російською

  Читайте по-русски
  Закон про функціонування української мови не містить виключень, наголосив правник

  Уповноважений із захисту державної мови та Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення – мають право та навіть повинні застосувати санкції щодо телеканалу "1+1", який показує серіал "Свати" російською мовою.

  Таким чином юрист ГО "Інститут масової інформації" Алі Сафаров прокоментував рішення "1+1 медіа" демонструвати фільми та серіали російською мовою попри набрання чинності закону про українську мову, передає "Детектор медіа".

  Сафаров нагадав, що ч. 6 ст. 23 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка набрала чинності 16 липня, через 2 роки після набрання сили законом в цілому, передбачає, що усі фільми в Україні мають поширюватися і демонструватися державною мовою – без виключень.

  "Фільми розповсюджуються та демонструються в Україні, у тому числі на телебаченні, дубльованими або озвученими державною мовою. Поряд із державною мовою іноземні фільми можуть містити аудіодоріжки, виконані іншими мовами. Закон не містить жодних виключень для телесеріалів, навіть якщо вони створені за сприяння чинного президента або міністра культури. Закон не містить виключень для телеканалів, навіть якщо вони активно сприяли обранню чинного президента. Для "поступового переходу" законом було відведено два роки – спеціально щоб бізнес здійснив всі необхідні заходи. У випадку порушення цієї норми для порушника, включаючи телеканали, мають настати юридичні наслідки", – наголосив правник.

  Згідно із законом, Уповноважений із захисту державної мови або його представник складають протокол щодо порушення – у випадку його фіксації. Крім того, за ст. 70 закону "Про телебачення і радіомовлення" Нацрада контролює дотримання законодавства щодо квотування.

  "Вимоги щодо мови демонстрації фільмів входять в норми законодавства про кінематографію як їх частина. Таким чином і Уповноважений з захисту державної мови, і Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення мають право і обов'язок застосувати санкції до порушників мовного законодавства. Бездіяльність посадових осіб зазначених органів – є порушенням законодавства України і має тягнути за собою відповідальність для таких посадових осіб", – підсумував Сафаров.

  Нагадаємо, "1+1" повернув трансляцію "Сватів" російською, попри вимоги закону про мову. Як відомо, з 16 липня 2021 року набула чинності частина 6 статті 23 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Зазначена стаття передбачає, що "мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова", тобто виключно українська.

  Попередній матеріал
  Патріоти мають гуртуватися: Порошенко завітав на традиційний куліш у Карлівці
  Наступний матеріал
  На Луганщині у кювет злетіла маршрутка: постраждало п'ятеро осіб
  Loading...